Całą sobotę spędzili w smoczych łodziach - mistrzostwa Polski [ZDJĘCIA]

W sobotę w basenie Floating Arena w Szczecinie odbywały się zawody smoczych łodzi. Były to otwarte mistrzostwa Polski i wygrała je... ekipa z Niemiec.

Zmagania w smoczych łodziach cieszą się coraz większą popularnością. W sobotę obiekt Floating Arena był wypełniony drużynami, które brały udział w otwartych mistrzostwach Polski. Nie brakowało ekip z Niemiec, Litwy czy Ukrainy.

Mistrzem została ekipa KfRG Team GoCo Germany, która triumfowała w kategorii open. Drugie miejsce Champions Team Zawisza 1, trzecie dla Lvov Team Ukraina. Tuż za podium uplasowali się gospodarze imprezy - Amber Szczecin 1. W kategorii open wystąpiło aż 20 ekip. Jeszcze więcej uczestników wystartowało w kategorii Mix. Z 25 ekip najlepszy był Zoo Center Dragons Germany.

Kategorię open+50 wygrali znowu Niemcy - tym razem z klubu Lucky Punch Lubecka Germany. Srebrny medal dla Spójni Warszawa, brąz dla Amber Szczecin. Ta sama ekipa triumfowała w kategorii mix+50. W rywalizacji smoczych łodzi wypełnionych kobietami najlepsza była Spójnia Warszawa, drugie miejsce dla Lower Silesia Dragons Wrocław.

W basenie Floating Arena pojawili się także juniorzy (kategoria mix 4+2). Mistrzem został UKS ZSS Człuchów. W kategorii fun open wygrał Polski Klub Przygody, a do zawodów zgłosiło się tu osiem ekip. Kategoria total open fun zdominowana przez WSG Malbork. Na 2. miejscu Aktywne Choszczno Team 3.

Ponad 15 tysięcy fanów było na spotkaniu Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin. Atmosfera była bardzo dobra, ale do tego poziomu nie dostroili się piłkarze. Portowcy przegrali zasłużenie 0:3.Zobacz też: Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na pożegnaniu Pogoni ze stadionem

ZDJĘCIA kibiców z niedzielnego meczu Pogoń - Zagłębie. Tak w...