Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Cafe Park" przy Różance czeka na otwarcie, choć zamknąć się musi do 31.10

Anna Folkman
Anna Folkman
Czeka na otwarcie, choć zamknąć się musi do 31.10. Kontrola pawilonu na terenie seminarium duchownego, w którym ma działać kawiarnia, jest niemożliwa. Nie ma kontaktu z właścicielem.

Wydaje się, że wszystko jest już gotowe, nieestetyczny, ciemny kontener został już obudowany drewnianymi panelami, obok stanęły parasole, część terenu wysypano kamieniami. Wedle procedur, właściciel kawiarni musi złożyć wniosek o zatwierdzenie i wpis do rejestru zakładów w terminie co najmniej 14 dni przed dniem rozpoczęcia planowanej działalności.

- Przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego przeprowadzają wtedy czynności kontrolne - jeśli zakład spełnia wymagane przepisy prawa, wymogi sanitarne to zostaje zatwierdzony, jeśli ich nie spełnia, uzyskuje decyzję odmowną - podaje Agnieszka Potocka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. - Wniosek w sprawie lokalu na terenie seminarium wpłynął. Zważywszy jednak, że brak jest kontaktu z osobą, która złożyła dokument, wystosowano pismo o udostępnienie lokalu do kontroli. Korespondencja jest w doręczeniu.

Kawiarnia naprzeciwko wejścia do Różanki to budowa tymczasowa, nie wymaga pozwolenia i w tym przypadku musi zostać rozebrana do 31 października. Czas ucieka.

- Jeżeli inwestor nie poinformuje organu administracji o fakcie rozebrania obiektu, wysyła się do niego upomnienie. W przypadku braku odpowiedzi na upomnienie, przeprowadza się kontrolę terenu inwestycji. Jeżeli obiekt nie został rozebrany, wszczyna się postępowanie egzekucyjne - informuje Agnieszka Muchla, rzeczniczka wojewody. - W przypadku obiektów tymczasowych przepisy prawa budowlanego nie dopuszczają możliwości wydłużenia 120-dniowego terminu, na jaki obiekt został posadowiony.

Kontener został wybudowany na terenie seminarium.

Zobacz także: Tajemnicza kawiarnia kurii przy Różance już powstaje

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński