Było blisko drugiego zwycięstwa Olimpii Szczecin [ZDJĘCIA]

Olimpia Szczecin - GKS Katowice 2:2
Olimpia Szczecin - GKS Katowice 2:2 Sebastian Wołosz
Ekstraklasa piłkarska kobiet. Olimpia Szczecin nie wykorzystała gry w przewadze liczebnej w meczu z GKS Katowice.

Szczecinianki na swoim boisku podejmowały GKS Katowice i to rywalki po rzucie karnym szybko objęły prowadzenie. Olimpia starała się odrobić straty, ale do przerwy się to nie udało. Za to tuż przed końcem I połowy - czerwoną kartkę za kopnięcie rywalki otrzymała Nadia Stanovic z GKS.

Olimpia potrafiła wykorzystać grę w przewadze. Przycisnęła od początku II połowy i zdobyła dwie bramki. Niestety, korzystnego przebiegu gry nie potrafiła utrzymać do końca. Kwadrans przed końcem katowiczanki wyrównały (duży błąd bramkarki i obrony w niegroźnej sytuacji), a w końcówce wybroniły punkt.

Olimpia Szczecin - GKS Katowice 2:2 (0:1)

Bramki: Radochońska (52.), Bohm (68.) - Buszewska (8. - karny), Maciążka (77.).

Olimpia: Pastusiak - Brodzik, Witczak (61. Lipiejko), Grosicka (88. Szerszeń), Szymaszek, Bińkowska, Böhm, Brzozowska, Radochońska, Kędzierska (88. Oleszkiewicz), Oleksiak (75. Michalczyk).

Wyniki 8. kolejki: Górnik Łęczna - KKP Bydgoszcz 4:2, Czarni Sosnowiec - AZS Kraków 6:1, APLG Gdańsk - UKS Łódź 0:4, Medyk Konin - ROW Rybnik 5:2, Rolnik Biedrzychowice - Śląsk Wrocław przełożony.