MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Buspas na całej długości ul. Arkońskiej w Szczecinie. Kierowcy obowiązkowo pojadą przez wyniesienia

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Urzędnicy zapowiedzieli wprowadzenie zmian na fragmencie ulicy, gdzie do tej pory kierowcy jeździli ze znacznie większą prędkością niż dopuszczalne 40 kilometrów na godzinę. Na uspokojenie ruchu czekają piesi.

Buspas na Arkońskiej

- Decyzja o zmianie organizacji ruchu została podjęta na podstawie obserwacji zachowań kierowców, w pierwszym okresie po oddaniu do użytku przebudowanego fragmentu ulicy. Chodzi o odcinek od ul. Wojciechowskiego do ronda Olszewskiego – mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Nowy projekt powstał już w kwietniu, po konsultacjach z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego oraz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, w maju został zatwierdzony, a następnie przekazany do realizacji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kierowcy jadą zbyt szybko. Skończcie z rajdami po ulicy Arkońskiej - apelują piesi

Na czym będą polegać zmiany na Arkońskiej w Szczecinie?

Przyjęte rozwiązanie polega na wydzieleniu wewnętrznego pasa jezdni (torowiska), w obu kierunkach, wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej (tramwaje i autobusy).

Oznacza to, że samochody będą mogły poruszać się w obie strony jedynie zewnętrznym pasem jezdni, podobnie jak na wcześniejszym odcinku ul. Arkońskiej, a dojazd do przejść dla pieszych odbywać się będzie w obszarze oddziaływania najazdu na wyniesiony peron przystankowy.

Zobacz też: Pas rowerowy przy Arkonce w Szczecinie. Zamiast miejsca parkingowego

W rejonie zjazdu na parking przy kąpielisku Arkonka oraz zjazdu na parking naprzeciwko stadionu Arkonii, na wydzielonym buspasie pojawią się pasy do skrętu w lewo.

Jednak to nie wszystkie postulaty mieszkańców, którzy chcą zainstalowania sygnalizacji na przejściu przez ulicę Arkońską w rejonie stadionu Arkonii.

Akcję zbierania podpisów pod petycją będą prowadzić rodzice młodych piłkarzy. Petycja bezpieczeństwa również będzie na stronie klubu Arkonia Szczecin. Niewykluczone, że akcja będzie prowadzona online. W akcję zaangażowali się również radni.

- Mam wątpliwości co do tego, że samo wprowadzenie jezdni dla komunikacji miejskiej wystarczy aby wyhamować drogowych piratów. Wspólnie z radnym osiedlowym Andrzejem Radziwinowiczem będziemy nadal zabiegać o postawienie sygnalizacji świetlnej na przejściu przy stadionie – zapewnia Przemysław Słowik, radny Rady Miasta Szczecin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Koniec przebudowy ul. Arkońskiej w Szczecinie! Zmiany dla kierowców i w komunikacji miejskiej

Koniec przebudowy ul. Arkońskiej w Szczecinie! Zmiany dla ki...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński