MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Burze w Polsce 13.06.2024. Sprawdź najnowsze informacje

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Dariusz Bloch
Sprawdź, jak wygląda sytuacja burzowa w Polsce. Zobacz nasz artykuł, w którym pojawiają się informacje z popularnych profili facebookowych na temat wyładowań atmosferycznych w naszym kraju. W ten sposób szybko dowiesz się, w którym miejscu w Polsce można spodziewać się grzmotów. Gdzie są burze i wyładowania atmosferyczne?

Burze to gwałtowne i niebezpieczne zjawiska pogodowe, które mogą wyrządzić wiele szkód. Dlatego warto sprawdzać informacje dotyczące sytuacji burzowej w Polsce, aby być na bieżąco. Gdzie jest burza? Śledź z nami najnowsze wiadomości z Facebooka.

Burze w Polsce - 13.06.2024

Za nami kolejna noc z obłokami srebrzystymi (NLC) 😍. Tak prezentowały się w Międzyzdrojach, gdzie uchwycił je niezawodny Nick Fury, gratulujemy! A Was zachęcamy do pochwalenia się swoimi zdjęciami! :)


⛈Prognoza na dzień z ważnością od 8:00 do 20:00 dnia 13.06.2024r. 👉Polska dziś znajdzie się w zasięgu górnej zatoki niżowej, w przeważnie chłodnym powietrzu, jedynie na południowym wschodzie napływać będzie cieplejsze powietrze polarne morskie. 👉Rozwój burz możliwy będzie w zasięgu płytkiej zatoki, która w godzinach popołudniowych rozciągać się będzie na obszarze od Pomorza, Warmii i Mazur, przez centrum Polski, po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Prognozowany jest rozwój przeważnie słabych burz wewnątrzmasowych w środowisku o niewielkiej chwiejności atmosfery oraz słabym/umiarkowanym środowisku kinematycznym. Warunki do rozwoju burz będą więc ograniczone, jednak wyraźna zbieżność wiatru przy powierzchni umożliwi rozwój rozproszonych burz, głównie w godzinach popołudniowych. Burzom mogą towarzyszyć opady deszczu o natężeniu do 10-15 mm. Lokalnie możliwe są także porywy wiatru do 60 km/h oraz drobny grad. 👉Bardziej korzystne środowisko kinematyczne prognozowane jest dla wschodniej części Pomorza, Warmii i części Kujaw, gdzie nie można wykluczyć lepiej zorganizowanych struktur burzowych. W przypadku pojawienia się takich struktur głównym zagrożeniem będą porywy wiatru do około 75 km/h, opady deszczu do około 20 mm oraz grad. ⛈Burze możliwe będą również na krańcu południowo-wschodnim Polski (głównie w Bieszczadach). Nad ten obszar napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze z południa, jednak inicjacja konwekcji może być hamowana przez długo utrzymujące się duże zachmurzenie. Prawdopodobieństwo rozwoju burz jest dość niskie, niemniej możliwy jest rozwój komórek z opadami deszczu do 15 mm i porywami wiatru do 60 km/h. Prawdopodobieństwo gradu jest niewielkie. Rozwój burz możliwy będzie w godzinach popołudniowych.


Prognoza burzowa na noc (czwartek/piątek) Ważność: od godz. 20:00 dnia 13.06.2024 do godz. 08:00 dnia 14.06.2024 Czas opracowania: 04:57 dnia 13.06.2024 W nocy konwekcja dość szybko będzie zanikać po zachodzie słońca. Tylko początkowo możliwe są jeszcze pojedyncze komórki burzowe, którym mogą towarzyszyć opady deszczu do 5-10 mm oraz porywy do 60 km/h (w północnej części obszaru możliwe porywy do 70 km/h). Prawdopodobieństwo gradu będzie już niewielkie. #burzaalert #imgw #burze #prognoza ☝Ostrzeżenia i komunikaty meteorologiczne śledź na: https://meteo.imgw.pl/dyn/#osmet=true


Czwartek w porównaniu do ostatnich dni przyniesie przeciwieństwo prognozy, czyli zachmurzenie duże oraz całkowite jak również przelotne opady atmosferyczne. Będzie chłodniej w porównaniu do ostatnich dni, a na południu wystąpić mogą również zamglenia. Szanse na przejaśnienia do około 30-40% na stronie południowej województwa. Temperarury o poranku wyniosą około 11-14°C w całym województwie. Najcieplejszy moment dnia temperatura wzrośnie do zaledwie 11-18°C Wiatr głównie z kierunków północnych w porywach do 40 km/h, głównie na południu. W pozostałym regionie wiatr słabo odczuwalny. Ciśnienie wyniesie 1015 hPa i ciągle będzie spadać. Miłego dnia.


👉Prognoza burzowa⚡na dziś (czwartek) Ważność: od godz. 08:00 dnia 13.06.2024 do godz. 20:00 dnia 13.06.2024 👉Polska dziś znajdzie się w zasięgu górnej zatoki niżowej, w przeważnie chłodnym powietrzu, jedynie na południowym wschodzie napływać będzie cieplejsze powietrze polarne morskie. 👉Rozwój burz możliwy będzie w zasięgu płytkiej zatoki, która w godzinach popołudniowych rozciągać się będzie na obszarze od Pomorza/Warmii i Mazur, przez centrum Polski, po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Prognozowany jest rozwój przeważnie słabych burz wewnątrzmasowych w środowisku o niewielkiej chwiejności atmosfery oraz słabym/umiarkowanym środowisku kinematycznym. Warunki do rozwoju burz będą więc ograniczone, jednak wyraźna zbieżność wiatru przy powierzchni umożliwi rozwój rozproszonych burz, głównie w godzinach popołudniowych. Burzom mogą towarzyszyć opady deszczu o natężeniu do 10-15 mm. Lokalnie możliwe są także porywy wiatru do 60 km/h oraz drobny grad. 👉Bardziej korzystne środowisko kinematyczne prognozowane jest dla wschodniej części Pomorza, Warmii i części Kujaw, gdzie nie można wykluczyć lepiej zorganizowanych struktur burzowych. W przypadku pojawienia się takich struktur głównym zagrożeniem będą porywy wiatru do około 75 km/h, opady deszczu do około 20 mm oraz grad. 👉Burze możliwe będą również na krańcu południowo-wschodnim Polski (głównie w Bieszczadach). Nad ten obszar napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze z południa, jednak inicjacja konwekcji może być hamowana przez długo utrzymujące się duże zachmurzenie. Prawdopodobieństwo rozwoju burz jest dość niskie, niemniej możliwy jest rozwój komórek z opadami deszczu do 15 mm i porywami wiatru do 60 km/h. Prawdopodobieństwo gradu jest niewielkie. Rozwój burz możliwy będzie w godzinach popołudniowych. #burzaalert #imgw #burze #prognoza Ostrzeżenia i komunikaty meteorologiczne śledź na: https://meteo.imgw.pl/dyn/#osmet=true


To będzie chłodna noc. Już teraz mamy przeważnie od 6 do 9 stopni Celsjusza, jednak jak prawie na połowe czerwca to dosyć zimno. Poranek może być bardzo rześki 🥶


Tak prezentowały się wczorajsze obłoki srebrzyste (NLC) w okolicach Kościerzyny na Pomorzu! 😍 Zamierzacie dziś na nie polować? Koniecznie pochwalcie się swoimi zdobyczami! :) fot. Anna Nidecka


Dzisiejsza powódź błyskawiczna w Murcji w Hiszpanii! 🌧⚠️


Wkraczamy w okres występowania obłoków srebrzystych! 💫 Najbliższe tygodnie przyniosą okazję do ich obserwacji i dokumentowania zarówno po zachodzie jak i o wschodzie słońca. Czy ktoś z Was polował minionej nocy na chmury polarne? ;) Czekamy na Wasze materiały.


⚡🌧W czwartek spodziewamy się rozwoju kolejnych, na ogół słabych burz, Lokalnie w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, kujawy po Warmię i Mazury mogą być one nieco trwalsze, jednak ich siła będzie najwyżej umiarkowana. Głównym zagrożeniem jakie będą punktowo silne opady deszczu, miejscami grad oraz silniejszy wiatr pochodzenia konwekcyjnego. Burza jest zjawiskiem lokalnym i mimo dogodnych warunków nie musi wystąpić nad Twoją lokalizacją! Pamiętaj! Każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana! Zachęcamy do śledzenia relacji live na obserwatorzy.info oraz za pomocą aplikacji Monitor Burz. Zachęcamy także do raportowania zaobserwowanych zjawisk za pomocą naszego Systemu Raportów.


ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Burze w Polsce 13.06.2024. Sprawdź najnowsze informacje - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński