Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bulwary w Szczecinie do remontu. Po siedmiu latach trzeba dokonać kilku napraw

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Bulwary szczecińskie do remontu
Bulwary szczecińskie do remontu Andrzej Szkocki
Szczecińskie bulwary to wyjątkowa atrakcja przeznaczona dla mieszkańców, turystów oraz żeglarzy. Jednak po kilku latach intensywnego użytkowania trzeba przeprowadzić kilka niezbędnych napraw. Na pierwszy ogień mają pójść drewniane siedziska.

- Jeśli Bulwary mają być turystyczną atrakcją Szczecina - warto, aby obiekty małej architektury wyglądały tam przyzwoicie. W czasie epidemii Bulwary są wyjątkowo rzadko odwiedzane przez mieszkańców. Wnosimy, aby tę sytuację wykorzystać do renowacji ławek oraz siedzisk - apelują szczecińscy radni Prawa i Sprawiedliwości.

Przebudowa bulwarów była współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Koszt inwestycji to około 40 mln złotych, z czego niemal połowa to dotacja.

Uroczyste otwarcie Bulwaru Gdyńskiego i Bulwaru Piastowskiego nastąpiło w czerwcu 2013 roku. Od tego czasu pojawiły się tam kolejne elementy Alei Żeglarzy oraz na części nabrzeża umożliwiono spożywanie niskoprocentowych napoi alkoholowych (obecnie, ze względu na epidemię "zamrożono" tę możliwość).

CZYTAJ WIĘCEJ: Zakaz picia na bulwarach wraca, ale tylko na czas epidemii. Miasto wycofało się z kontrowersyjnego projektu

- 9 kwietnia Rada Miasta zatwierdziła, złożony jeszcze w lutym, wniosek budżetowy dotyczący zwiększenia środków finansowych na modernizację szczecińskich bulwarów. Część kwoty w ramach ustaleń budżetowych zostanie przeznaczona na wykonanie prac polegających na oczyszczeniu i konserwacji elementów drewnianych siedzisk na nabrzeżach Gminy Miasto - podkreśla Michał Przepiera, zastępca prezydenta miasta.

Również w kwietniu przeprowadzono rozeznanie rynku celem oszacowania wartości usługi oczyszczenia i konserwacji elementów drewnianych następujących obiektów: Portu Jachtowego, siedzisk na Bulwarach i budynku Bosmanatu przy ul. Zbożowej. Wartość szacunkowa wskazanego wyżej zadania przekracza kwotę 30 000 euro, co oznaczało konieczność rozpisania przetargu.

- Postępowanie przetargowe na przedmiotową usługę zostało ogłoszone. Termin składania ofert upłynął w dniu 15 maja. Wpłynęła jedna oferta, która obecnie jest sprawdzana - podkreśla Michał Przepiera.

Bulwary po remoncie: Nowe, piękne bulwary w Szczecinie. Zobacz, jak wyglądają! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nowe, piękne bulwary w Szczecinie. Zobacz, jak wyglądają! [Z...

Od dziś ponownie otwarte są lasy, parki i plaże. „Apeluję o rozsądne korzystanie z tych możliwości”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński