Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski Szczecina. Oddano już ponad 30 tys. głosów

Mariusz Parkitny
Nikt nie może powiedzieć, że nie znajdzie ciekawej propozycji. Jest ich aż 122. Od początku tygodnia sami wybieramy miejskie inwestycje.

Tylko w ciągu pierwszych dni swoje głosy w głosowaniu internetowym oddało już ponad 30 tysięcy mieszkańców.

Interaktywne statystyki aktualizowane są co 5 minut. Mieszkańcy mogą na bieżąco zobaczyć nie tylko ogólną ilość oddanych ważnych głosów oraz ilu głosujących zostało zweryfikowanych, ale również zapoznać się z podziałem głosów na projekty dzielnicowe DUŻE, małe i ogólnomiejskie (z podziałem głosów oddanych na projekty z poszczególnych dzielnic).

Statystyki są dostępne na stronie www.konsultuj.szczecin.pl

Do rozdysponowania jest siedem milionów złotych. Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego potrwa do 18 stycznia. Zwycięskie projekty poznamy do połowy lutego. Warto wziąć w tym udział, bo jest szansa, że to, co zaplanowano w naszej dzielnicy za kilka lat, albo co gorsza, w ogóle nie zaplanowano, może być zrealizowane już w tym roku.

Jest kilka nowości, o których warto wiedzieć przed oddaniem głosu (szczegóły w ramce obok). Na projekty może głosować każdy mieszkaniec Szczecina, także niepełnoletni (dla osób poniżej 16. roku życia musi być zgoda opiekuna). Nowością jest mobilny bus, w którym będzie można zagłosować. Dziś odwiedzi m.in. Rynek Podjuchy (godz. 9-11), Zdroje Krzyżówka (11-13), ul. Dziennikarska (13-15), ul. Świastacza 11-15-17), pętla Bukowe (17-19).

Każdy wyborca ma trzy głosy. Po jednym - na projekt ogólnomiejski, dzielnicowy mały i dzielnicowy duży. Można głosować na pomysł z innej dzielnicy niż nasza.

Bardzo wiele pomysłów dotyczy kontynuacji ścieżek rowerowych. Ale są również inne propozycje.

Ogólnomiejskie: nowoczesna aleja fontann, basen nad Odrą, miejski regał książkowy, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, szczecińskie centrum edukacji astronomicznej, symulator sztucznej fali do sportów wodnych, palmiarnia i motylarnia, murale historyczne, napraw i jedź - samoobsługowe stacje naprawy rowerów, pumptrack- pierwszy szczeciński tor rowerowy, miasteczko ruchu drogowego, budowa mostu nad strumieniem Zielonka w Lesie Arkońskim, modernizacja drogi pieszo-rowerowej w ciągu ulicy Zegadłowicza.

Projekty dzielnicowe duże: międzypokoleniowy dom kultury Turzyn, odbudowa fontanny płaczu, Park Kumaka- park edukacyjno-rekreacyjny przy ul. Warcisława, centrum kultury na os. Kasztanowym.

Projekty dzielnicowe małe:
inteligentne meble solarne, różane ogrody w Kijewie, park z dinozaurami przy ul. Kutrzeby, mural-panorama Niebuszewa.

Jak głosować:

  • Głosować może każdy mieszkaniec Szczecina, bez względu na wiek. Wyborca ma 3 głosy, które można oddać na dowolny projekt z list zadań umieszczonych na formularzu do głosowania. Zadania podzielone są na ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i dzielnicowe małe.
  • Głosować można za pośrednictwem internetu, w urzędach lub skorzystać z BUDŻETObusa. Szczegóły na stronie www.konsultuje.szczecin.pl
  • Osoby nieposiadające zameldowania w Szczecinie mogą zagłosować wyłącznie w wersji papierowej. W przypadku braku meldunku oddanie głosu drogą elektroniczną spowoduje uznanie głosu za nieważny
  • Nieprawidłowości związane z głosowaniem elektronicznym na zadania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, jak również pytania i wątpliwości można zgłaszać w dniach od 9 do 18 stycznia 2017 pod adresem mailowym: [email protected] lub numerem telefonu: 91 435 11 11

Zobacz także: XIII LO w Szczecinie znowu najlepsze w Polsce

Polecamy na gs24.pl:

Zobacz zdjęcia lotnicze odcinka drogi S6 Goleniów – Kiełpino

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński