MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa zbiornika retencyjnego na szczecińskim Warszewie. Inwestycja jest warta ponad 6 mln zł [ZDJĘCIA]

Marcin Siemlak
Marcin Siemlak
Budowa zbiornika retencyjnego na Warszewie
Budowa zbiornika retencyjnego na Warszewie UM Szczecin
Budowa zbiornika retencyjnego, prowadzona jest w ramach modernizacji ulic na Warszewie. Koszt całej inwestycji to ponad 6,6 mln zł brutto.

Zbiornik powstaje w rejonie ronda przy ulicy Północnej i Wapiennej. To właśnie z tych ulic będą odprowadzane wody opadowe do nowego zbiornika. Inwestycja będzie miała ogromny wpływ na gospodarkę wodną Szczecina i pomoże w zlikwidowaniu podtopień, tak częstych w tej części miasta.

Całe zadanie prowadzone jest w ramach wieloetapowej przebudowy ulic na Warszewie. Pracę na ulicach Andersena, Północnej i Wapiennej obejmowały: budowę nowej jezdni, chodników, przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej oraz budowę oświetlenia ulicznego. Wcześniej zrealizowano budowę wspomnianego ronda, a wykonawcą prac była spółka Musing Bud. Miasto zapłaciło za tę inwestycję 4,8 mln zł.

Prace związane z budową zbiornika retencyjnego, na zlecenie miasta wykonuje firma Usługi Transportowo-Budowlane Bernard Baranowski.

- Konstrukcja ma objętość całkowitą wynoszącą ok. 5500m3. Skarpy zbiornika wykonane zostały z bentomaty oraz koszy gabionowych. Kosze wypełnione są kostką pochodzącą z rozbiórek szczecińskich ulic. Zbiornik posiada odpływ sterowany z regulatorem przepływu oraz zastawkę naścienną kanałową dla awaryjnego przepuszczenia wód powodziowych W ramach robót przebudowane zostało również koryto strumienia Warszewiec na odcinku blisko 1,4 km – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie.

Bentomata z której wykonane są skarpy charakteryzuje się tym, że jest samo naprawialna i stanowi świetną izolację przeciwwodną. Natomiast kosze gabionowe to skuteczne rozwiązanie zabezpieczające osuwiska, skarpy, a także koryta rzeczne. Zbiornik ma być gotowy w IV kwartale bieżącego roku.

Kąpielisko Dziewoklicz oblegane przez mieszkańców. Zobaczcie, jak odpoczywali

Na kąpielisku Dziewoklicz tłumy mieszkańców! W mieście upał,...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński