MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa trasy S6 na finiszu. Kiedy dojedziemy ze Szczecina do Koszalina? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Marek Rudnicki
Marek Rudnicki
Trasa S6 do końca roku zostanie oddana do użytku od Goleniowa do Koszalina. Praktycznie na ostatnim odcinku jest już kładziony asfalt, a pozostałe czekają na połączenie. Teoretycznie gotowymi można by już jeździć, ale podłączenie ich do gotowej trasy wymagało by dodatkowych i prac i zdaniem specjalistów, stwarzałoby na przewężeniach niebezpieczeństwo dla ruchu.

Budowa drogi S6. Jak idą prace?

Ostatnie prace trwają przy Węźle Wicimice (odcinek Płoty - Kiełpino), na którym następuje skrzyżowanie nowej S6 z drogą wojewódzką nr 105.

- Będzie możliwe połączenia odcinków i puszczenie tu wcześniej ruchu, ale dopiero wówczas, gdy na odcinku Nowogard - Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA. - Płoty udostępnimy do jazdy jedną jezdnię. Wówczas połączenie będzie bezpieczne.

ZOBACZ TEŻ:

Realizacja drogi ekspresowej S6. Stan realizacji inwestycji

Praktycznie ostatnie prace trwają też przy moście nad rzeką Regą (w pobliżu Płot). Na początku czerwca ubiegłego roku relacjonowaliśmy spektakularne nasuwanie na siebie przęseł. Ze względu bowiem na "słabość" gruntów cała konstrukcja mostu budowana była specjalną metodą.

ZOBACZ TEŻ:

Na budowanej trasie uruchomiony zostanie pierwszy w regionie system monitoringu i reakcji na zdarzenia, kierowany ze szczecińskiej centrali. Służyć temu będą kamery co 2 km i specjalne tablice pryzmatyczne, informujące kierowców, co się dzieje na trasie. System badać też będzie stan jezdni zimą.

Zobacz więcej:

POLECAMY TEŻ:


Wprawdzie drogowcy w kontraktach mają zapisane, że między 15 grudnia a 15 marca mogą nie pracować ze względu na zimowe warunki atmosferyczne, roboty jednak trwały. - To pozwoliło na postępy robót, szczególnie przy obiektach mostowych - mówi Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA oddziału szczecińskiego. - Teraz, wraz z końcem okresu zimowego, wykonawcy powinni przystąpić do robót w pełnym możliwym zakresie. WIĘCEJ NA KOLEJNYCH PODSTRONACH! >>>WIDEO: Wizualizacja przebiegu drogi S6. Czytaj więcej o inwestycji<script class="XlinkEmbedScript" data-width="760" data-height="427" data-url="//get.x-link.pl/a086caa0-ba44-a3ce-205c-978634e309af,9f4c990a-05bf-c407-4dbf-f1d93bcc4a21,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script><iframe src="https://www.google.com/maps/d/embed?mid=14kPKQ9vsKjiFEbP3q4iLbCLox4Rc0Qvn" width="640" height="480"></iframe>

To będzie rekordowy sezon na drogach. Ruszy część pomorska S...


Jak wyglądają prace przy budowie drogi S6 w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego? Zobaczcie najnowsze zdjęcia z lotu ptaka na odcinkach: Goleniów-Nowogard, Nowogard-Płoty oraz Płoty-Kiełpino!<iframe src="https://www.google.com/maps/d/embed?mid=14kPKQ9vsKjiFEbP3q4iLbCLox4Rc0Qvn" width="640" height="480"></iframe>Zobacz także Rozmowa o budowie drogi S6 (archiwum)<script class="XlinkEmbedScript" data-width="640" data-height="360" data-url="//get.x-link.pl/e5a5da66-8798-d58f-84e0-9f56000e81b4,aa0721e1-8910-c471-bb8e-16ef8860c7d7,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script>

Droga S6 w województwie zachodniopomorskim z lotu ptaka [NOWE ZDJĘCIA]

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński