Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa stacji pogotowia w Szczecinie będzie dofinansowana. Rząd przystał na prośby posłów i marszałka

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Po kilkunastu miesiącach wzajemnych oskarżeń i prób zrzucenia winy w końcu udało się wypracować kompromis. Wniosek wojewody zachodniopomorskiego o finansowanie z budżetu państwa budowy stacji WSPR w Szczecinie przy ul. Twardowskiego został pozytywnie zaopiniowany przez minister funduszy i polityki regionalnej.

Jeszcze w lutym tego roku marszałek województwa Olgierd Geblewicz jasno informował o tym, że jego wniosek został przez ministerstwo odrzucony.

- Ministerstwo tłumaczy to brakiem możliwości finansowych. Przypomnę, że te 25,9 mln zł będą rozłożone na lata, więc w tym roku mówimy o kilku milionach. Skoro w budżecie państwa udało się znaleźć 2 mld zł na telewizję publiczną, to nasze potrzeby są naprawdę niewielkie - mówił Olgierd Geblewicz.

Teraz, jak informuje wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, udało się w budżecie państwa znaleźć tę brakującą kwotę.

WIĘCEJ:

Przy Duńskiej w Szczecinie trwa budowa nowej siedziby pogoto...

- To dobra wiadomość dla naszego województwa – mówi wojewoda Tomasz Hinc – Opinia minister funduszy i polityki regionalnej oznacza, że droga do przyznania przez rząd środków z budżetu państwa dla samorządu województwa na budowę nowej stacji WSPR została otwarta. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego to jednostka samorządu województwa.

Pozytywna opinia już trafiła do Ministerstwa Finansów. Informację o dalszej procedurze oraz warunkach dotyczących dofinansowania kwotą 26 mln. zł wojewoda przekazał marszałkowi województwa zachodniopomorskiego.

W budżecie województwa, według zapewnień marszałka, są przygotowane pieniądze na budowę nowej siedziby WSPR przy ulicy Twardowskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

Budowa kosztować będzie 15 927 927 zł.

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych WSPR oraz z funduszy z Urzędu Marszałkowskiego.

CZYTAJ TEŻ:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pogotowie Ratunkowe w Szczecinie zostało powołane 11 sierpnia 1949 roku i początkowo mieściło się w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża przy al. Wojska Polskiego 63. 24-godzinne dyżury zabezpieczali lekarze medycyny i felczerzy. Zakres usług obejmował także działalność ambulatoryjną, stomatologię i wenerologię. Obszar działalności obejmował Szczecin i jego okolice.

Pogotowie ratunkowe w Szczecinie dawniej i dziś. Warszawa i ...

Ugryzienie przez domowego żółwia, połknięta zawleczka od puszki z piwem, drapiące palce, egzorcyzmy... - oto najdziwniejsza zgłoszenia, które w Szczecinie odebrali pracownicy pogotowia. A kiedy należy wzywać pogotowie? Zobacz szczegóły!Pogotowie powinniśmy wzywać wyłącznie w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia i życia. - Niestety wielu mieszkańców naszego regionu wciąż dzwoni pod numery alarmowe prosząc o interwencje w sprawach błahych lub takich, w których pomoc powinni uzyskać np. u lekarza rodzinnego lub stomatologa – informuje Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.Pacjenci notorycznie błędnie dzwonią do dyspozytorni i proszą o przewiezienie do przychodni lub transport do szpitala, bo mają skierowanie na badania. Nierzadko powody wezwania karetki przez pacjentów są kuriozalne, zabawne lub zaskakujące. Zobacz przykłady niektórych takich niezasadnych wezwań na kolejnych podstronach! >>>WIDEO: Wypadki drogowe - pierwsza pomoc

Najdziwniejsze zgłoszenia na pogotowie w Szczecinie. Zobacz,...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński