Zamknij

Głos Szczeciński

Budowa S6: W tym roku przejedziemy od Goleniowa do Koszalina [zdjęcia]

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych  i Autostrad: wszystkie odcinki drogi ekspresowej S6, od Goleniowa do Koszalina, zostaną oddane w czwartym kwartale

Radek Koleśnik

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/22] Poprzednie Następne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad: wszystkie odcinki drogi ekspresowej S6, od Goleniowa do Koszalina, zostaną oddane w czwartym kwartale tego roku.

- Jeszcze w tym roku będzie można przejechać całą S6, łącznie z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa, która będzie przejezdna już w wakacje - oznajmił Mateusz Grzeszczak, rzecznik GDDKiA. - Na pozostałej części tej obwodnicy, w tzw. sekcji drugiej, pojawił się problem z podłożem. Tu opracowujemy dokumentację i na przełomie roku lub w pierwszym kwartale przyszłego roku, ogłosimy przetarg na dokończenie tego fragmentu.

Kolejny etap - z Koszalina do Słupska - ma być gotów do realizacji dopiero w 2021 roku. Ministerstwo zakłada, że ten odcinek drogi będzie wykonywany w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego. S 6, którą mamy się cieszyć od końca tego roku, będzie należeć do najnowocześniej zarządzanych dróg w Polsce, dzięki objęciu jej Krajowym Systemem Zarządzania.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy