MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa parku i boiska na Bukowie potrwa dłużej. Wykonawca znów poprosił o przesunięcie terminu zakończenia prac

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Prace budowlane przy ulicy Kolonistów nie zakończą się w styczniu. Na północy Szczecina powstaje park i boisko wielofunkcyjne, na które czekają nie tylko mieszkańcy Bukowa. Kosztowna inwestycja okazuje się również bardzo skomplikowana.

Prace prowadzone na Bukowie są związane ze zwycięskim projektem Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, który zakładał budowę boiska wielofunkcyjnego. Na wniosek Rady Osiedla Bukowo i za dopłatą z jej własnego budżetu, do projektu boiska dołożono jeszcze koncepcję stworzenia parku, którego bardzo brakowało okolicznym mieszkańcom. Inwestycja miała zakończyć się w listopadzie, ale termin przełożono na koniec stycznia. Już wiadomo, że na zakończenie prac budowlanych potrzeba więcej czasu.

- Wykonawca złożył wniosek o wydłużenie terminu realizacji zadania do końca lutego. Obecnie prowadzimy rozmowy i analizujemy wniosek. Jeśli argumenty przemawiające za wydłużeniem terminu będą zasadne, to zgoda zostanie wydana - mówi Dariusz Sadowski z Urzędu Miasta Szczecin.

Skomplikowane prace

Jak tłumaczy wykonawca, głównym powodem opóźnienia prac jest trudny teren, na którym prowadzona jest inwestycja. Ze względu na grząskie podłoże i duże różnice w wysokości, konieczne jest korzystanie z ciężkiego sprzętu. Prac nie ułatwiają także warunki pogodowe. Opóźnienie inwestycji nie martwi przewodniczącego rady osiedla.

- Widzę, że prace cały czas trwają. Według mnie termin na koniec lutego też może okazać się nierealny. Tak jak wcześniej wspominałem, park i boisko będą potrzebne na wiosnę, więc jeszcze nie zapala nam się czerwona lampka - mówi Łukasz Nowak.

Mimo opóźnień duża część inwestycji została już zrealizowana. Gotowe jest chociażby boisko wielofunkcyjne.

- Prace w tym zakresie są już kompletne, bo zainstalowane zostały nawet bramki do piłki nożnej i kosze do koszykówki, a na boisku są wymalowane linie. Gotowa jest także kilkumetrowa ściana gabionowa, która pełni rolę „elewacji”, czy też separatora pomiędzy częścią parkową a sportową. Ostatnie szlify są niezbędne przy alejkach spacerowych i ogrodzeniu - informuje Dariusz Sadowski.

Do zrealizowania pozostał jeszcze parking i siłownia pod chmurką oraz elementy wykończeniowe przy zagospodarowaniu terenu. Wykonawcą zadania jest firma PW Gretasport z Dąbrowy Górniczej, która wyceniła inwestycję na 4 143 294,34 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński