Jak zapewniają nas Tramwaje Szczecińskie prace przebiegają zgodnie z planem.
- Przy ulicy Szafera trwają prace związane z odhumusowaniem terenu, rozbiórki obiektów kubaturowych. Miejscami prowadzone są już prace sanitarne –układanie kanalizacji deszczowej i montaż studni, korytowanie oraz rozpoczęcie układania muru oporowego - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik spółki TS.
Trasa projektowanej drogi będzie rozpoczynała się od ronda Romera i zakończy się włączeniem w ul. Sosabowskiego. Przebudowie ulegnie również skrzyżowanie ul. Żołnierskiej z ul. Sebastiana Klonowica. Trasa będzie przebiegała nowym śladem równolegle do ul. Szerokiej.
Wybudowana zostanie droga dwupasmowa dwukierunkowa do ulicy Sosabowskiego/Taczaka wraz ze ścieżką rowerową i chodnikami. Da nam to ciągłość drogi dwupasowej dwukierunkowej praktycznie od Krzywoustego do Wojska Polskiego/Głębokiego. Znacząco odmieni to komunikację w rejonie ul. Szerokiej, dojazd do Bezrzecza i Osiedla Zawadzkiego. Rozbiórce ulegnie pętla Krzekowo, a obsługa linii będzie przejęta przez pętlę Szafera. Torowisko zostanie połączone z ul. Żołnierską i tam się zakończy w tym etapie. Wybudowane zostanie blisko 2000 mtp, 3 przystanki autobusowo-tramwajowe, 1 tramwajowy i 2 zatoki autobusowe.
Konsorcjum firm - TORMEL Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum STANLED I Sp. z o.o. – Partner Konsorcjum ma dwa lata na zrealizowanie tego zadania. Umowę podpisano w lutym tego roku. Wartość kontraktu to 101 781 430,46 zł.
Ulica Nowoszeroka będzie usytuowana równolegle do istniejącej ulicy Szerokiej, tuż za linią obecnych zabudowań, w tym kościoła w Krzekowie.
- Pętla Krzekowo zostanie zlikwidowana, a jej miejsce zajmie układ drogowy.
- Do wybudowania zostaje ok. 600-metrowy odcinek z jezdnią do połączenia z istniejącym torowiskiem w ciągu Żołnierskiej.
- Torowisko będzie przystosowane do ruchu autobusowego.
- Pas autobusowo-tramwajowy będzie miał ok. 6,5 m szerokości.
- Torowisko tramwajowe zostanie przystosowanie do prędkości 50 km/h.
Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?