Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Brutalna policyjna interwencja na ul. Śląskiej w Szczecinie? To wideo wywołało mnóstwo kontrowersji. Mamy wyjaśnienia - 21.04.2020

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Co się wydarzyło na ul. Śląskiej w Szczecinie? Kontrowersyjna interwencja policji wywołała mnóstwo komentarz w internecie
Co się wydarzyło na ul. Śląskiej w Szczecinie? Kontrowersyjna interwencja policji wywołała mnóstwo komentarz w internecie Kadr z youtube.com
Na filmie zamieszczonym w internecie widać, jak policjanci zatrzymują młodego mężczyznę na podwórku przy ul. Śląskiej w Szczecinie. Pojawiło się sporo słów krytyki wobec policjantów za rzekome brutalne działania. - Zatrzymany był agresywny, czego na fragmencie nagrania nie widać - mówią funkcjonariusze.

Internauci: "Brutalna policyjna interwencja na ul. Śląskiej w Szczecinie." Co się wydarzyło?

W sobotę policjanci (wraz z będącym z nimi patrolu żołnierzem) zostali wezwani na ulicę Śląską w Szczecinie, bo grupa osób miała nie stosować się do zaostrzonych zasad związanych z pandemią koronawirusa.

Na nagraniu (wykonał je z okna jeden z mieszkańców) widać grupę osób z małymi dziećmi i policjantów, którzy zatrzymują młodego mężczyznę.

Osoba, która zamieściła fragment nagrania w internecie napisała, że młody mężczyzna został pobity za to, że wyszedł z dzieckiem na dwór. Policja stanowczo zaprzecza.

ZOBACZ TEŻ:

Wyjaśnienia szczecińskiej policji

Zdaniem funkcjonariuszy w internecie umieszczono tylko fragment nagrania. Nie pokazano, jak młody mężczyzna awanturuje się, nie stosuje do policyjnych poleceń i narusza nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

- Wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów dla podejrzewanego dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Jest to wstępna kwalifikacja prawna, która może zostać rozszerzona. Wobec pozostałych uczestników interwencji prowadzone jest odrębne postępowanie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa oraz wykroczenia - wyjaśnia zespół prasowy szczecińskiej policji.

Sprawą zajmie się prokuratura. Interwencja została nagrana także przez policyjną kamerę umieszczona na mundurze policjanta.

Treść oświadczenia policji:

- W związku z publikacją interwencji policjantów Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, podjętej w dniu 18 kwietnia 2020 roku w Szczecinie przy ul. Śląskiej, za stosowne uznaliśmy publiczne odniesienie się do tej sprawy. Przede wszystkim dlatego, że nagranie nie zawiera przebiegu całości interwencji, a jedynie jej końcowy fragment. Komentarze odnośnie tej sytuacji powstały przede wszystkim w oparciu o niepełny obraz interwencji i jej uczestników. Cała interwencja była podjęta w związku ze zgłoszeniem dotyczącym grupowania się osób, niestosujących się do obowiązujących przepisów związanych ze stanem epidemii. Jeden z uczestników awanturował się, nie stosował się do wydawanych przez funkcjonariusza poleceń. Następnie mężczyzna zadawał kilkukrotnie policjantowi ciosy, naruszając tym samym nietykalność cielesną funkcjonariusza. W związku z tym wobec mężczyzny została użyta siła fizyczna w celu jego obezwładnienia.W tej sprawie toczy się postępowanie przygotowawcze, materiały zostały przesłane do prokuratury. Wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów dla podejrzewanego dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Jest to wstępna kwalifikacja prawna, która może zostać rozszerzona. Wobec pozostałych uczestników interwencji prowadzone jest odrębne postępowanie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa oraz wykroczenia.Udostępniony w internecie materiał filmowy został już przez nas zabezpieczony i posłuży jako wzmocnienie materiału dowodowego w sprawie. Warto nadmienić, że do prokuratury zostanie również przekazany zabezpieczony film z kamery nasobnej interweniującego policjanta.

- zespół ds Komunikacji Społecznej KMP w Szczecinie.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


 • COMPONENT {"params":{"text":"Podejrzewasz, że masz koronawiursa? ","id":"podejrzewasz-ze-masz-koronawiursa"},"component":"subheading"}
 • COMPONENT {"params":{"text":"Ilu jest zakażonych? ","id":"ilu-jest-zakazonych"},"component":"subheading"}
 • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:

zachodniopomorskie
 • Zakażonych221 363
  + 1 725
 • Zmarło4 099
  + 0

8. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
 • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
 • Zmarło:+33(105 194)
 • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński