Brazylia niepokonana

prz, 15 października 2004 r.
W amerykańskich eliminacjach do mistrzostw świata 2006 prowadzą Brazylijczycy, którzy w eliminacjach nie ponieśli jeszcze porażki.

"Kanarkowi" nadal prowadzą w tabeli z dorobkiem 20 punktów zdobytych w dziesięciu meczach. O jeden punkt wyprzedzają Argentynę, która w środę także zremisowała bezbramkowo, ale na wyjeździe z Chile. We wtorek Boliwia zremisowała z Urugwajem 0:0.

Awans do finałów MŚ uzyskają cztery najlepsze zespoły z Ameryki Południowej. Piąty w tabeli zagra w barażu z Australią, która zwyciężyła w eliminacjach w strefie Oceanii.

Brazylia - Kolumbia 0:0

Aktualni mistrzowie świata i liderzy eliminacji w strefie Ameryki Południowej nie potrafili sobie poradzić z doskonale grającą w obronie reprezentacją Kolumbii, która w tabeli jest dopiero siódma.

Najbliżej zwycięstwa Brazylijczycy byli w 71. minucie, kiedy to piłka po strzale napastnika Adriano trafiła w spojenie słupka z poprzeczką, odbiła się od ziemi i wypadła z bramki. Prowadzący spotkanie Jorge Larrionda z Urugwaju nie uznał gola, ponieważ sędzia liniowy sygnalizował, że piłka całym obwodem nie przekroczyła linii bramkowej.

Sytuacja wzbudziła wiele kontrowersji, bowiem z telewizyjnych powtórek wynikało, że gol powinien zostać uznany.

Paragwaj - Peru 1:1

Bramki: dla Paragwaju - Paredes (29); dla Peru - Solano (74 z karnego).

Gospodarze w pierwszej połowie mieli zdecydowaną przewagę, której efektem był gol zdobyty w 29. minucie przez Carlosa Peredesa, po dośrodkowaniu Aureliano Torresa. Wyrównał w 74. minucie Norberto Solano, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul bramkarza Paragwaju Justo Villara na wprowadzonym kilka minut wcześniej do gry Paolo Guerrero.

Chile - Argentyna 0:0

Mecz w Santiago był bardzo szybki i emocjonujący. Faworytami byli Argentyńczycy, ale to piłkarze Chile mieli więcej okazji do zdobycia bramki. Argentyńczycy remis zawdzięczają przede wszystkim bramkarzowi Roberto Abbondanzieriemu, który kilkakrotnie popisał się efektownymi interwencjami.