Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Brakuje mleka dla wcześniaków. Można zasilić Bank Mleka Kobiecego w Szczecinie i wspomóc wcześniaki

OPRAC.:
Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Zapasy naturalnego mleka w szpitalu na Pomorzanach to w tej chwili niecałe 13 litrów. Placówka apeluje do potencjalnych dawczyń, by zechciały wspomóc Bank Mleka Kobieciego, a tym samym potrzebujące go wcześniaki.

- Pandemia nie sprawia, że wcześniaków rodzi się mniej, a wszystkie świeżo upieczone mamy mają wystarczająco dużo pokarmu dla swoich dzieci. Niestety w tym czasie w Banku Mleka Kobiecego szpitala na Pomorzanach zapasy naturalnego pokarmu znów „topnieją” i szpital musi ponownie apelować do potencjalnych dawczyń, by zechciały wspomóc Bank, a tym samym potrzebujące kobiecego mleka maleństwa - mówi Bogna Bartkiewicz ze szpitala na Pomorzanach.

Obecnie w stałej współpracy z BMK są trzy dawczynie. Jedna niestety już niedługo. W Klinice Patologii Noworodka czworo wcześniaków wymaga podawania mleka kobiecego (od początku miesiąca było ich siedmioro). Zapasy naturalnego mleka w BMK to w tej chwili niecałe 13 litrów. Biorąc pod uwagę, że przy ośmiu karmieniach na dobę jeden wcześniak zjada w sumie ok. 400 ml mleka, a na świat w szpitalu często przychodzą bliźnięta, łatwo wyliczyć, że to zdecydowanie za mało, by zabezpieczyć zapasy dla małych pacjentów.

ZOBACZ TEŻ:

Bank Mleka Kobiecego otwarty. Mleko trafi tam już w czerwcu....

- Przed pandemią nie było takich sytuacji. Od ubiegłego roku nowe dawczynie przestały pojawiać się tak regularnie. Powody są różne – oprócz tych „niepandemicznych” (infekcja, stres, słabsza laktacja), panie czasem same także chorują lub przebywają na kwarantannie, lub mają obawy, czy Bank Mleka Kobiecego działa w czasie pandemii, a oddawanie mleka jest bezpieczne - tłumaczy Bogna Bartkiewicz i zapewnia, że niezależnie od epidemii w BMK bardzo restrykcyjnie przestrzega się wszystkich zaleceń sanitarnych, a proces badania mleka, jego pasteryzacji i przechowywania jest przeprowadzany z zachowaniem najwyższych środków ostrożności. Dodatkowo, z powodu koronawirusa wprowadzono dodatkowe środki zabezpieczeń epidemicznych

Idea „pomorzańskiego” BMK jest taka, by pokarmem karmić dzieci urodzone w SPSK-2, ale i pomagać dzieciom z innych porodówek w Szczecinie. Dlatego grono aktywnych, zdrowych, honorowych dawczyń mleka kobiecego, regularnie oddających mleko powinno być większe - by mieć jego optymalny zapas, w stałej współpracy z BMK powinno być mniej więcej sześć pań.
Dlatego gorąco prosimy o pomoc i zgłoszenia w dowolnej formie. Zespół specjalistów z BMK chętnie odpowie na wszystkie pytania i „poprowadzi za rękę” w procesie zostania honorową dawczynią mleka kobiecego:

tel. 91 466 14 46:
poniedziałki i środy godz. 7.30-15.30, piątki godz. 11.30-15.00
e-mail: [email protected]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bank Kobiecego Mleka w Szczecinie. Pierwszy taki w regionie!

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński