Bolesna porażka Wilków. Trener przeprasza kibiców [wideo]

Anna Pasztor
Wilki Morskie Szczecin przegrały z Siarką Tarnobrzeg 70:75 w pierwszym meczu przed własną publicznością.

- Pierwsza myśl, jaka nasuwa się po tym meczu, to przeprosiny za porażkę w stronę kibiców i wszystkich osób związanych z Wilkami - mówił na gorąco po meczu trener szczecinian, Marek Łukomski.

Wilki miały nie popełnić błędu z 1. kolejki i zacząć agresywnie spotkanie z Siarką. Właściwa agresja pojawiła się w... trzech ostatnich minutach meczu, kiedy szczecinianie walczyli o korzystny wynik. Całe spotkanie miało dość wyrównany przebieg, prowadzenie obejmowała raz jedna, raz druga drużyna. Punktem kulminacyjnym był moment czwartej kwarty, gdy goście odskoczyli na 10 oczek. Szczecinianie zdołali stopić przewagę nawet do punktu (70:71), ale w ostatniej minucie zabrakło zimnej krwi i precyzji, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ściany nie pomogły Wilkom Morskim. Druga porażka w sezonie. Komentarze trenerów [wideo]

Wilki za bardzo pozwoliły prowadzić rywalom swoją grę. Szczecinianie rzadziej wchodzili pod kosz, częściej próbowali z dystansu, ale zawiodła skuteczność. - Pozwoliliśmy rywalom grać, a jak mieli szansę, to ją wykorzystali - dodał Łukomski.

Wśród Wilków najlepiej punktował Korie Lucious, natomiast u gości wyróżniał się Kacper Młynarski (14 punktów, 12 zbiórek). W następnej kolejce Wilki zmierzą się na wyjeździe ze Stelmetem Zielona Góra.

- Żeby nie być gołosłownym i udowodnić prawdziwość sloganu #wracamysilniejsi Prezes Klubu proponuje taki układ:
Wszyscy właściciele karnetów na mecze KING Wilków Morskich Szczecin w sezonie 2015/16 w przypadku braku awansu do rozgrywek playoffs, mogą zgłosić się do klubu o zwrot pieniędzy za karnety. Pieniądze te naturalnie pochodzić będą z premii przewidzianych dla zawodników za awans do playoffs - czytamy na profilu drużyny na FB.

Wilki Morskie Szczecin - Siarka Tarnobrzeg 70:75 (20:19, 19:23, 16:19, 15:14)

Wilki: Lucious 15, Majewski 11, Gaines 10, Kikowski 10, Leończyk 9, Nowakowski Marcin 6, Nowakowski Michał 5, Aiken 4, Garbacz.