Błocki srebrny w mistrzostwach, Lisek z dwoma zwycięstwami

Sofia Ennaoui z MKL Szczecin
Sofia Ennaoui z MKL Szczecin Andrzej Szkocki/Polska Press
Damian Błocki (MKL Szczecin) został wicemistrzem Polski w chodzie na 20 km.

Zawody rozegrano w niedzielny wieczór w Nowej Dębie. Mistrzem Polski został Artur Brzozowski, który dystans pokonał w czasie 1:23,55. Pięć sekund za nim na metę wkroczył szczecinianin, a trzeci był Rafał Fedaczyński (1:24,11). Wszyscy powinni reprezentować Polskę na sierpniowych MŚ w Londynie.

Piotr Lisek odniósł podczas weekendu dwa zwycięstwa w mityngach. W piątek najlepszy był w Dessau-Roslau z wynikiem 5,70 (uzyskany w trzeciej próbie). Lisek atakował bez powodzenia 5,85. Za to w niedzielę tyczkarz OSOT Szczecin wziął udział w zawodach na deptaku w Pile. Imprezę ukończył na wysokości 5,80, a próby na 5,90 były nieskuteczne.

W mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie wzięli udział Krystian Zalewski i Paulina Kaczyńska. Lekkoatleta Barnima Goleniów zajął 8. miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami (8:28,50), a zawodniczka Pomorza Stargard była 10. na płaskim dystansie 3 km.

Pechowy występ zaliczyła tym razem Sofia Ennaoui (MKL). Szczecinianka biegła w mityngu w Samorinie i była 7. na 800 m. Wynik byłby lepszy, gdyby nie potknięcie na ostatniej wirażu.

Błocki, Lisek, Zalewski i Ennaoui są już pewnie udziału w MŚ w Londynie. Kaczyńska jeszcze nie ma minimum, ale w najbliższy weekend będzie reprezentować Polskę na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lille.