Błękitni wygrali i kończą sezon na czwartym miejscu

Jarosław Piskorz (z lewej) zdobył bramkę na 2:0 w Wejherowie. Obok trener Krzysztof Kapuściński. Sebastian Wołosz
Błękitni Stargard pokonali na wyjeździe 2:1 Gryf Wejherowo w meczu 34. kolejki. Dzięki temu skończyli rozgrywki na czwartym miejscu.

- Tak skoncentrowani, jak na mecz z Wartą, nie wyjdziemy w Wejherowie, bo najważniejszy cel jest już osiągnięty. Ale na pewno postaramy się o kolejny dobry występ - mówił przed meczem Robert Gajda, napastnik Błękitnych.

To była raczej zasłona dymna, bo goście od początku byli bardzo zdeterminowani, aby strzelać gole. Pierwszą bramkę zdobyli już w 8. minucie po trafieniu Sebastiana Inczewskiego.

Trzy minuty później kapitalną bramkę dla Błękitnych zdobył Jarosław Piskorz, który w swoim stylu mocnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Gryf dopiero w końcówce zdołał odpowiedzieć trafieniem Rafała Siemaszko.
Błękitni utrzymanie zapewnili sobie przed tygodniem. Zespół z Wejherowa jest jednym z dwudziestu, które żegnają II ligę. Awans na zaplecze ekstraklasy wywalczyli: Chrobry Głogów, Bytovia Bytów, Wigry Suwałki i Pogoń Siedlce.

Gryf Wejherowo - Błękitni Stargard 1:2 (0:2)
Bramki: Siemaszko (84) - Inczewski (8), Piskorz (11).
Błękitni: Ufnal - Kosakiewicz, Pustelnik, Liśkiewicz, Wawszczyk, Więcek, Poczobut, Gutowski (17 Flis), Fadecki (71 Wojtasiak), Inczewski (62 Gajda), Piskorz (67 Zdunek).