Błękitni Stargard zwyciężyli na inaugurację II ligi

Wojciech Fadecki kolejny rok decyduje o ofensywnej grze stargardzkiego zespołu.
Wojciech Fadecki kolejny rok decyduje o ofensywnej grze stargardzkiego zespołu. Tadeusz Surma
W pierwszej kolejce spotkań sezonu 2017/2018 w II lidze piłkarskiej Błękitni Stargard pokonali GKS Bełchatów 2:1.

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu w Stargardzie przewagę mieli Błękitni, którzy udokumentowali ją w 31 minucie. Wojciech Fadecki dograł piłkę do wbiegającego w pole karne gości Mateusza Węsierskiego, a ten nie zepsuł sytuacji sam na sam z bramkarzem GKS Pawłem Lenarcikiem.

Po zdobyciu gola gospodarze mieli jeszcze trzy bramkowe okazje. Grzegorz Szymusik i Tomasz Pustelnik strzelali głową po dośrodkowaniach, a Damian Mosiejko uderzył spoza pola karnego, ale albo dobrze bronił golkiper gości albo strzał był nieznacznie niecelny.

W drugiej połowie najpierw Błękitni powiększyli przewagę. W 55 minucie pięknego gola strzałem głową strzelił Szymusik. Chwilę wcześniej po strzale głową Pustelnika piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości, a Szymusik popisał się skuteczną dobitką.
Później atakował GKS i w 79 minucie strzelił bramkę. W zamieszaniu w polu karnym gospodarzy lepiej zachowali się goście i Patryk Janasik strzelił gola stojąc kilka metrów przed bramką.

Więcej goli już nie było i piłkarze stargardzkiego drugoligowca mogli cieszyć się ze zwycięstwa na inaugurację rozgrywek.W kolejną sobotę ponownie zagrają u siebie, a ich rywalem będzie Stal Stalowa Wola.

Błękitni Stargard - GKS Bełchatów 2:1 (1:0)

Bramki: Węsierski 31 i Szymusik 55 - Janasik 79.

Błękitni: Ufnal, Burzyński, Kotus (80 Więcek), Pustelnik, Szymusik, Wojtasiak (61 Magnuski), Gutowski, Mosiejko, Skórecki, Fadecki, Węsierski (90 Włóka).