Błękitni Stargard z pechowym remisem na boisku Motora Lublin

Kilku minut zabrakło Błękitnym Stargard do zwycięstwa w Lublinie.
Kilku minut zabrakło Błękitnym Stargard do zwycięstwa w Lublinie. Motor Lublin
Do przerwy Błękitni Stargard prowadzili z Motorem Lublin 2:0 i zanosiło się na radosną podróż powrotną. Śpiewów nie było, bo skończyło się remisem, ale i ten punkt jest dobrym wynikiem.

Początek spotkania toczył się właściwie wyłącznie na połowie gości. Poza kolejnymi rzutami rożnymi niewiele jednak wynikało z tego dla gospodarzy. Po pięciu minutach Błękitni pierwszy raz zapuścili się w okolice pola karnego Motoru. Ich próbę jednak szybko rozmontowała formacja obronna żółto-biało-niebieskich.

Po 10 minutach gospodarze oddali inicjatywę. Goście zdołali nawet oddać strzał w światło bramki z prawego skrzydła. Kąt był jednak zbyt ostry, by pokonać stojącego w bramce Sebastiana Madejskiego. Motor ruszył z kontrą, a strzałem z dystansu spróbował zaskoczyć bramkarza ze Stargardu Daniel Świderski. Mariusz Rzepecki zdołał wybronić strzał, stojąc w okolicach jedenastki.

Po kwadransie gry zespół z Lublina przegrywał 0:1. Rafał Grodzicki sfaulował w polu karnym jednego z Błękitnych. Rzut karny pewnie wykorzystał Dawid Polkowski. Motor ruszył do ataku. Blisko zdobycia bramki gospodarze byli w 23. minucie. Filip Wójcik wrzucił futbolówkę z prawego skrzydła w okolice piątego metra. Z pierwszej piłki uderzył Sławomir Duda, nieznacznie chybiając. Kolejna szansa na wyrównanie to uderzenie Świderskiego z 30. minuty. Napastnik, znajdując się w polu karnym, przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył prosto w dobrze ustawionego bramkarza gości. Chwilę później ten sam zawodnik zamknął dośrodkowanie z lewej strony boiska uderzeniem głową. Piłka jednak poleciała nad poprzeczką.

W 41. minucie spełnił się "czarny sen" gospodarzy. Mimo optycznej przewagi podopieczni Mirosława Hajdy stracili drugiego gola. Stało się tak za sprawą wyjątkowej urody uderzenia Oskara Ryka. Pomocnik posłał podkręconą piłkę na długi słupek z okolic narożnika pola karnego. Trafił idealnie. Piłka odbita od słupka wylądowała w siatce, nie dając większych szans na skuteczną interwencję Madejskiemu.

Motor od początku II połowy mozolnie budował akcje przed polem karnym Błękitnych. Trudno im było jednak sforsować szczelną obronę gości. Ale gospodarze dopięli swego i zdobyli bramkę kontaktową. Do siatki trafił Tomasz Swędrowski mocnym uderzeniem z pierwszej piłki z około 13. metra.

W 72. minucie powinien być remis. Dominik Kunca przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem Błękitnych. Kolejne niecelne wrzutki w pole karne nie przybliżały gospodarzy do zmiany wyniku. Goście z kolei spokojnie bronili, rzadko przechodząc do ofensywy. Dobrą sytuację dla Motoru słabym strzałem w 83. minucie zmarnował Świderski. 2 minut przed końcem regulaminowego czasu gry próbował jeszcze zmienić losy spotkania uderzeniem głową, ale ponownie nic z tego nie wyszło.

W doliczonym czasie gry wszyscy kibice miejscowych wstali z krzeseł. Rzut wolny wykonywany bezpośrednio zza linii pola karnego był ostatnią szansą na remis. Nie zawiódł Tomasz Swędrowski, uderzając po ziemi. Pika przeleciała pod murem i wpadła do bramki przy słupku, dając upragniony punkt lubelskiej drużynie.

Motor Lublin - Błękitni Stargard 1:2 (0:2)
Bramki: Swędrowski 2 (58. i 91.) - Polkowski (16. - karny), Ryk (41.)
Motor: Madejski – Michota, Cichocki, Grodzicki, Bogacz (46. Moskwik), Duda (59. Król), Swędrowski, Kumoch (74. Król), Wójcik (46. Jagodziński), Ceglarz (59. Kunca), Świderski.
Błękitni: Rzepecki - Cywiński, Kujawa, Ostrowski, Krawczun, Polkowski (76. Klimek), Ryk (69. Rajch), Sitkowski, Theus, Starzycki (85. Bednarski), Bochnak (85. Kaczmarek).

Wyniki 3. kolejki: KKS Kalisz – Garbarnia Kraków 1:2, Wigry Suwałki – Skra Częstochowa 2:1, Bytovia Bytów – Olimpia Elbląg 1:0, Chojniczanka Chojnice – Znicz Pruszków 2:0, Stal Rzeszów – Olimpia Grudziądz 0:1, Sokół Ostróda – Pogoń Siedlce 0:1.