Błękitni Stargard wygrali u siebie z Limanovią

Gola na wagę zwycięstwa strzelił Sebastian Inczewski
Gola na wagę zwycięstwa strzelił Sebastian Inczewski Tadeusz Surma
Błękitni Stargard pokonali Limanovię Limanowa 2:1. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, mimo że rywal długo grał w dziesiątkę.

Błękitni Stargard zagrali dzisiaj u siebie z Limanovią Limanowa i byli faworytem tego spotkania. W pierwszej połowie goście długo skutecznie rozbijali ataki stargardzkiego zespołu. Błękitni nie potrafili stworzyć sobie bramkowej sytuacji. W 40 minucie gospodarzom udało się wreszcie zdobyć gola, ale zawdzięczają go rywalom. W środku pola zawodnik Limanovii stracił piłkę, a w odpowiedzi Robert Gajda faulowany był w polu karnym gości. Bramkarz Limanovii obejrzał czerwoną kartkę i przyjezdni grali w dziesiątkę. Karnego pewnie wykorzystał Gajda.

Na początku drugiej połowy Limanovia doprowadziła do remisu. I od tego momentu gospodarze bili głową w mur. Gra była wyrównana, mimo że rywal grał w osłabieniu. W 64 minucie po uderzeniu głową Gajdy piłka trafiła w słupek. Ale stargardzkiemu zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 82 minucie świetnie w polu karnym gości znalazł się Sebastian Inczewski, który wszedł na boisku w drugiej połowie. Mając przed sobą bramkarza gości nie zmarnował okazji i Błękitni wygrali 2:1.

Błękitni Stargard - Limanovia Limanowa 2:1 (1:0)
Bramki: Gajda (40-karny), Inczewski (82) - Majcher (48).
Błękitni: Ufnal, Wawszczyk, Liśkiewicz, Fijałkowski, Wojtasiak (71 Flis), Pustelnik, Murawski, Gutowski, Fadecki (80 Kosakiewicz), Magnuski (59 Inczewski), Gajda (90 Graś).