Błękitni Stargard szybko zakończyli przygodę z Pucharem Polski

Błękitni atakowali, ale strzelili tylko jednego gola. W akcji Maciej Więcek.
Błękitni atakowali, ale strzelili tylko jednego gola. W akcji Maciej Więcek. Tadeusz Surma
Stargardzki drugoligowiec przegrał z pierwszoligową Bytovią Bytów w 1/32 Pucharu Polski 1:2. Błękitni odpadli z tych rozgrywek po rozegraniu dwóch spotkań.

W rundzie wstępnej Pucharu Polski Błękitni Stargard pokonali 15 lipca na wyjeździe czwartoligowym MKP Szczecinek 7:0. W pierwszej rundzie stargardzki drugoligowiec zagrał w sobotę u siebie z pierwszoligową Bytovią Bytów.

Błękitni zagrali niezłe spotkanie, stworzyli kilka bramkowych sytuacji, ale byli nieskuteczni i zdobyli tylko jednego gola. W 57 minucie bramkę strzelił nowy zawodnik stargardzkiego klubu Mateusz Węsierski. Wcześniej, w pierwszej połowie, dwa gole strzelili goście. Błękitni mieli szanse wyrównać, ale ich nie wykorzystali.

Stargardzki zespół przegrał 1:2 i w tym sezonie nie powalczy już w rozgrywkach pucharowych. A w najbliższą sobotę zainaugurują rozgrywki II ligi piłkarskiej. W pierwszym spotkaniu zmierzą się u siebie z GKS Bełchatów.

Błękitni Stargard - Bytovia Bytów 1:2 (0:2)

Bramki: Węsierski 57 - Surdykowski 33 (k), Biel 44.

Błękitni: Ufnal, Gutowski, Kotus, Pustelnik, Szymusik, Wojtasiak (82 Magnuski), Więcek (59 Inczewski), Skórecki (88 Zdunek), Mosiejko, Fadecki, Węsierski.