Błękitni Stargard - Śląsk II Wrocław 1:1. Inauguracyjne emocje w końcówce. ZDJĘCIA

Błękitni Stargard rozpoczęli rundę wiosenną II ligi piłkarskiej. W pierwszym meczu zremisowali u siebie ze Śląskiem II Wrocław 1:1. Obie bramki padły w ostatnich minutach spotkania.

Błękitnych czeka trudna walka o utrzymanie w II lidze. Stargardzianie poprzedni rok zakończyli na 16. miejscu w tabeli, czyli tuż nad strefą spadkową, z przewagą zaledwie punktu nad Olimpią Grudziądz. Stąd też spory ruch transferowy w Stargardzie. Do Błękitnych dołączyło dziewięciu nowych zawodników. Trener naszego drugoligowca, Tomasz Grzegorczyk, w meczu ze Śląskiem wystawił w pierwszym składzie cztery nowe nabytki.

Mecz jednak w pierwszej połowie nikogo nie zachwycił. Błękitni zaczęli spotkanie bardzo żywo, często byli przy piłce i nieźle bronili, nie doprowadzając do zagrożenia bramki nowego golkipera Tobiasza Weinzettela. Później do głosu doszli goście z Wrocławia, ale również wtedy mecz nie nabrał rumieńców. Żaden z zespołów nie chciał zbyt mocno się odsłonić i po 45 minutach było 0:0.

Druga połowa, a zwłaszcza jej początek, nie różniła się specjalnie od pierwszej. Oba zespoły próbowały atakować, zbliżać się pod pole karne rywali, ale za każdym razem czegoś brakowało: skuteczności, odwagi, przewagi liczebnej. Drużyny otworzyły się dopiero w ostatnich 10 minutach pojedynku.

Najpierw wynik spotkania w 81. minucie otworzył Michał Cywiński. Pomocnik Błękitnych trafił do siatki i wydawało się, że będzie to zwycięska bramka. Jednak radość w zespole Błękitnych trwała tylko pięć minut. Weinzettel przepuścił pierwszego gola w barwach Błękitnych po strzale Grzegorza Kotowicza. Więcej bramek nie padło i gospodarze dopisali do swojego konta jeden punkt. Wynik, z przebiegu meczu, z posiadania piłki, ze stworzonych sytuacji, wydaje się być sprawiedliwy.

Dzięki temu wynikowi Błękitni w tabeli II ligi wyprzedzili inny zespół rezerw ekstraklasowego klubu, czyli Lecha II Poznań. Za tydzień, w 20. serii gier II ligi stargardzianie ponownie zagrają u siebie. Tym razem w sobotę (godz. 13) podejmą KKS 1925 Kalisz.

Błękitni Stargard - Śląsk II Wrocław 1:1 (0:0)
Bramki: Cywiński (81) - Kotowicz (86).
Błękitni Stargard: Weinzettel - Andrzejewski, Kujawa, Wajsak, Sitkowski - Kwiatkowski (88 Krawczun), Cywiński (88 Walków), Karmański, Starzycki (75 Mruk), Bochnak - Brzeziański (83 Niedojad).
Śląsk II Wrocław: Budzyński - Caliński (61 Maruszak), Celeban, Poprawa, Maćkowiak - Kotowicz, Młynarczyk, Boruń, Krocz, Bargiel (73 Bukowski) - Michalski (61 Fediuk).
Żółte kartki: Caliński, Kotowicz, Bargiel.