Błękitni Stargard pokonali mocarnego beniaminka

Sebastian Szczytkowski
Tadeusz Surma
Piękna bramka w 89. minucie zdecydowała o zwycięstwie 1:0 Błękitnych z Radomiakiem Radom. Do stargardzian uśmiechnęło się szczęście, którego tak często brakowało w rundzie jesiennej.

Jedna i druga drużyna rozpoczęła rundę wiosenną od zwycięstwa. Na dodatek Błękitni byli jedyni, którzy zdobyli komplet punktów na wyjeździe. U siebie nie mogli zagrać mniej odważnie i wyszli z dwoma napastnikami: Wiśniewskim i Magnuskim.

Początek meczu chaotyczny, choć z delikatnym wskazaniem właśnie na walczących o utrzymanie Błękitnych, a nie pretendenta do awansu. Cały kwartet miejscowych pomocników zameldował się strzałem.

Więcej zamieszania w okolicy bramki Ufnala robili kibice niż piłkarze Radomiaka. Beniaminek przebudził się w 25. minucie i nawet skierował piłkę do bramki. Błękitnych uratowała asystentka sędziego, która zasygnalizowała spalonego.

W 39. minucie rozpaczliwie interweniował na linii Bednarski. Radomiak nie udokumentował przewagi na koniec pierwszej części tak samo jak Błękitni na jej początku. Do szatni piłkarze zanieśli więc bezbramkowy remis.

Trener Kapuściński desygnował na drugą połowę Tomasza Pustelnika, o którego zdolnościach w ofensywie przekonał się nawet Lech Poznań. Stoper chciał zdobyć gola nawet nożycami. Po przeciwnej stronie boiska Ufnal wygrał sam na sam z Ropskim.

Końcówka to festiwal zmarnowanych szans i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem - nastąpił przełom. W 89. minucie strzał Siwka z ponad 30 metrów odbił się rykoszetem i zaskoczył golkipera Radomiaka. Stargardzianie zdobyli złotego gola rzutem na taśmę.

Błękitni zaprezentowali się na tle pretendenta do awansu solidnie, choć nie rewelacyjnie. Uśmiechnęło się do nich szczęście, którego tak często brakowało w rundzie jesiennej.

Błękitni Stargard - Radomiak Radom 1:0 (0:0)