Błękitni Stargard - Olimpia Zambrów 2:0

Ariel Wawszczyk zanotował asystę przy golu Wojciecha Fadeckiego.
Ariel Wawszczyk zanotował asystę przy golu Wojciecha Fadeckiego. Tadeusz Surma
W dwudziestej piątej kolejce II ligi Błękitni Stargard wygrali u siebie z Olimpią Zambrów 2:0. Stargardzianie awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli.

Błękitni: Ufnal, Wawszczyk, Baranowski, Szymusik (79 Baszak), Jasitczak, Siwek, Lisowski, Kazimierowicz (51 Więcek), Flis (90 Pluta), Fadecki, Wiśniewski (39 Inczewski).

Błękitni Stargard nie zwalniają tempa. W tym roku rozegrali szósty ligowy mecz i po raz szósty nie dali się pokonać. Po trzech zwycięstwach i dwóch remisach w szóstym tegorocznym występie Błękitni wygrali dzisiaj na swoim terenie z Olimpią Zambrów 2:0.

Pierwszego gola stargardzki zespół strzelił w samej końcówce pierwszej połowy. W 45 minucie precyzyjnym uderzeniem popisał się stojący w polu karnym gości Sebastian Inczewski, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku zmieniając kontuzjowanego Radosława Wiśniewskiego. Wynik został ustalony w drugiej połowie. W 74 minucie Błękitni wyprowadzili skuteczną kontrę. Ariel Wawszczyk podał piłkę do Wojciecha Fadeckiego, a ten strzelił bramkę.

Błękitni awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli II ligi wyprzedzając swojego dzisiejszego rywala i pozostaną na nim co najmniej do jutra, do meczu Stali Stalowa Wola z Polonią Bytom. Stargardzki zespół w kolejną sobotę zagra na wyjeździe z GKS Tychy, który dzisiaj rozgromił na wyjeździe Raków Częstochowa 8:1.