Błękitni Stargard nie przestraszyli się lidera II ligi

Grzegorz DrążekZaktualizowano
Błękitni Stargard mają siedem zwycięstw, siedem remisów i osiem porażek. Są na dziewiątym miejscu. Grzegorz Drążek
W zaległym spotkaniu dwudziestej kolejki II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard pokonali na swoim terenie GKS 1962 Jastrzębie 1:0. Gola w 59 minucie strzelił Michał Magnuski.

Piłkarze Błękitnych w minioną sobotę po słabym występie przegrali z Wartą Poznań 0:1. W dzisiejszym meczu z liderem II ligi GKS 1962 Jastrzębie spisali się znacznie lepiej i zasłużenie zwyciężyli.

Stargardzki zespół częściej potrafił sobie stworzyć ciekawe sytuacje pod bramką gości niż GKS. W pierwszej połowie groźnie strzelali Patryk Burzyński, Michał Mgnuski i Gracjn Jaroch. Goście mieli jedną groźną akcję, ale piłkarz GKS pogubił się w sytuacji, kiedy miał przed sobą tylko bramkarza gospodarzy Mariusza Rzepeckiego.

W drugiej połowie stargardzki zespół dalej lepiej się prezentował niż rywale i w 59 minucie dopiął swego. Świetne podanie przez niemal połowę boiska na lewe skrzydło do Wojciecha Fadeckiego zanotował Maciej Więcek, Fadecki dograł piłkę w pole karne gości, a Michał Magnuski skutecznie wykończył akcję.

Więcej goli nie było. GKS próbował atakować, ale dzisiaj obrona Błękitnych spisywała się nieźle. To pierwsze zwycięstwo stargardzkiego drugoligowca po przerwie zimowej.

W kolejnym spotkaniu, 7 kwietnia, Błękitni zagrają w Puławach z Wisłą.

Błękitni Stargard - GKS 1962 Jastrzębie 1:0 (0:0)

Bramka Magnuski 59.

Błękitni: Rzepecki, Gutowski, Pustelnik, Burzyński, Szymusik, Mosiejko, Skórecki, Więcek, Fadecki (86 Zdunek), Magnuski (81 Włóka), Jaroch (90 Węsierski).