Błękitni Stargard - Gwardia Koszalin 0:1. Pierwsza porażka stargardzkiego trzecioligowca u siebie

zek
Jarosław Piskorz wrócił do gry po kontuzji.
Jarosław Piskorz wrócił do gry po kontuzji. Fot. Tadeusz Surma
Błękitni Stargard przegrali dzisiaj na swoim terenie 0:1. Goście byli w tym spotkaniu aktywniejsi i stworzyli więcej sytuacji bramkowych.

W pierwszej połowie stargardzianie tylko raz zagrozili bramce gości, ale Daniel Hackiewicz przegrał pojedynek z bramkarzem. Gwardia miała trzy ciekawe sytuacji, ale i ona nie potrafiła skierować piłki do siatki. W drugiej połowie goście szybko wyszli na prowadzenie.

W 52 minucie napastnik Gwardii wykorzystał błędy obrońców Błękitnych, którzy pozwolili by piłka po dośrodkowaniu w ich pole karne odbiła się od murawy, a później by gracz koszalińskiej ekipy skierował ją głową do siatki.

Stracony gol podziałał korzystnie na stargardzian, którzy wreszcie zaczęli atakować. Najlepszą sytuację miał Hackiewicz, ale po jego uderzeniu obrońca gości wybił piłkę stojąc niemal na linii bramkowej. Gwardia też jeszcze miała swoje okazje, piłka po strzałach jej piłkarzy dwukrotnie trafiła w słupek.

Błękitni Stargard - Gwardia Koszalin 0:1 (0:0).