Błękitni Stargard grali z Widzewem Łódź. Obejrzyj zdjęcia z murawy i z trybun

Błękitni Stargard bezbramkowo zremisowali na swoim boisku z Widzewem Łódź
Błękitni Stargard bezbramkowo zremisowali na swoim boisku z Widzewem Łódź Tadeusz Surma
W dwudziestej siódmej kolejce spotkań Błękitni Stargard bezbramkowo zremisowali u siebie z Widzewem Łódź. Stargardzki zespół ma czego żałować. W drugiej połowie zmarnował dwie doskonałe okazje do zdobycia gola. Widzew najlepsze okazje miał na początku obu części.

Błękitni Stargard toczą w tym sezonie trudną walkę o utrzymanie na drugoligowych boiskach, natomiast Widzew chce awansować do I ligi. W dzisiejszym spotkaniu w Stargardzie nie było widać różnicy pomiędzy tymi zespołami.

W pierwszej połowie lepiej prezentowali się goście. To oni atakowali, ale niewiele z tego wychodziło. Gospodarze nie pozwalali przyjezdnym na wypracowanie dogodnych sytuacji strzeleckich. Widzew stwarzał zagrożenie jedynie poprzez dośrodkowania z rzutów wolnych czy rożnych. Najlepszą sytuację właśnie po rzucie wolnym goście mieli na początku meczu, ale świetnie interweniował bramkarz Błękitnych Mariusz Rzepecki, który wybił piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie sytuacja się odmieniła. Gospodarze przestali ograniczać się do gry obronnej i ruszyli do przodu. Błękitni dominowali i stworzyli sobie dwie doskonałe sytuacje. W 76 minucie Przemysław Brzeziański dostał świetne podanie od Mateusza Kwiatkowskiego, miał już przed sobą tylko golkipera Widzewa, ale strzelił tak, że piłka poszybowała nad bramką.

W 82 minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Krystian Sanocki, który przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem gości Patrykiem Wolańskim.

W drugiej połowie Widzew miał dwie niezłe sytuacje, w pierwszej minucie po przerwie i w końcowych minutach spotkania. W obu sytuacjach zabrakło skutecznego strzału.

Błękitni zremisowali z Widzewem 0:0. Stargardzki zespół nie potrafi zwyciężyć od czterech meczów. Widzew zremisował pięć ostatnich spotkań. Stargardzki zespół jest w tabeli na dwunastym miejscu. Widzew plasuje się na trzecim.

W kolejnym meczu Błękitni Stargard zagrają w najbliższą sobotę w Łęcznej z Górnikiem. Widzew zagra 14 kwietnia u siebie z Pogonią Siedlce.

Błękitni Stargard - Widzew Łódź 0:0

Błękitni: Rzepecki, Rogala, Szrek, Błyszko, Ostrowski, Simmura, Cywiński (66 Kwiatkowski M.), Karmański (66 Gawron), Sanocki, Kwiatkowski A., Brzeziański.

Widzew: Wolański, Tanżyna, Pięczek, Turzyniecki (79 Gibas), Zieleniecki, Kato, Michalski (58 Pieńkowski), Kristo, Mąka (67 Mihaljevic), Ameyaw (46 Radwański), Banaszak.