Błękitni Stargard byli słabsi od Chojniczanki Chojnice. Zmarnowany karny

Błękitni Stargard zanotowali drugą porażkę z rzędu
Błękitni Stargard zanotowali drugą porażkę z rzędu Tadeusz Surma
II liga. Błękitni Stargard dali się stłamsić w pierwszej połowie meczu z liderem, stracili dwie bramki i ostatecznie przegrali.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie, a później szukali podwyższenia. Wyręczył ich Aleksander Theus źle interweniując w jednej z akcji.

W przerwie trener Tomasz Grzegorczyk zdecydował się na trzy zmiany, ale i to niewiele pomogło. Mecz był wyrównany, goście próbowali zdobyć kontaktowego gola, ale nawet karnego w 86. minucie nie wykorzystali (Dawid Polkowski).

Jednym z zawodników, którzy pojawił się na drugą połowę w składzie Błękitnych był Przemysław Brzeziański. Napastnik po raz trzeci powrócił do zespołu ze Stargardu. Jesienią 2016 r. zagrał w 17 meczach, strzelił 6 bramek. W sezonie 2018/19 zdobył 9 goli w 29 występach. Za pierwszym razem odszedł do Gwardii Koszalin, za drugim do Świtu Szczecin. Wrócił tydzień temu, podpisał kontrakt na dwa lata.

W następnej serii spotkań - już w środę - Błękitni mają zagrać na swoim boisku ze Stalą Rzeszów.

Chojniczanka Chojnice - Błękitni Stargard 2:0 (2:0)

Bramki: Klichowicz (10.), Theus (33. - samobójczy).

Błękitni: Sasiak - Theus, Ostrowski, Kujawa, Sitkowski, Rajch (46. Brzeziański), Krawczun, Cywiński (46. Polkowski), Starzycki (46. Ryk), Kaczmarek (87. Klimek), Bochnak.

Wyniki 5. kolejki: Wigry Suwałki - Śląsk II Wrocław 2:0, Motor Lublin - Garbarnia Kraków 1:1, Bytovia Bytów - Skra Częstochowa 0:1, Stal Rzeszów - Olimpia Elbląg 0:0, Sokół Ostróda - Znicz Pruszków 2:0, Hutnik Kraków - Olimpia Grudziądz 2:2, GKS Katowice - Pogoń Siedlce 2:2, Lech II Poznań - Górnik Polkowice 1:3.