Błękitni Stargard bez punktów w ostatnim meczu sezonu w II lidze

Błękitni Stargard wygrali w tym sezonie jedenaście spotkań, osiem zremisowali, a piętnaście przegrali. U siebie pięć wygrali, a po sześć zremisowali i przegrali. Grzegorz Drążek
Błękitni Stargard na koniec sezonu w II lidze przegrali u siebie z Gryfem Wejherowo 2:3. Stargardzki zespół uplasował się na czternatym miejscu. Podczas dzisiejszego meczu z kibicami pożegnał się bramkarz Marek Ufnal.

Spotkanie dzisiejsze nie miało znaczenia jeśli chodzi o tabelę. Błękitni Stargard i Gryf Wejherowo tydzień temu zapewnili sobie utrzymanie w II lidze. Stargardzki zespół miał natomiast szansę zrehabilitować się nieco za słabe występy w ostatnich tygodniach. Na swoim boisku Błękitni nie wygrali czterech spotkań poprzedzających mecz z Gryfem.

Ale i dzisiaj Błękitni nie rozegrali dobrego spotkania. W 11 minucie gości na prowadzenie wyprowadził Paweł Czychowski. W 25 minucie gospodarze wyrównali po tym, jak Patryk Skórecki wykorzystał karnego. Ale jeszcze przed przerwą Gryf ponownie prowadził. W 42 minucie jedenastkę wykorzystał Krzysztof Wicki.

W drugiej połowie lepiej prezentowali się goście, którzy udokumentowali przewagę bramką w 70 minucie. Tym razem gola strzałem spoza pola karnego strzelił Paweł Brzuzy.

W 78 minucie drugiego gola strzelili gospodarze, a jej autorem był Wojciech Fadecki.

W 82 minucie miało miejsce ważne wydarzenie dla bramkarza Błękitnych Marka Ufnala, który zastąpił dzisiaj w bramce Mariusza Rzepeckiego. Ufnal rozegrał ostatnie spotkanie w drugoligowym zespole Błękitnych, a w 82 minucie na boisku 41-latka zastąpił 18-letni Marcel Skwirut. Piłkarze Błękitnych ustawili szpaler przez który przeszedł Marek Ufnal, a kibice podziękowali bramkarzowi za lata gry w stargardzkim klubie.

Krótko po wejściu na boisko Marcel Skwirut dwukrotnie popisał się dobrymi interwencjami, raz po strzale przewrotką zawodnika gości. W końcówce dzisiejszego spotkania atakowali gospodarze. Gracze Błękitnych oddali dwa groźne strzały, ale goli już nie było.

Błękitni Stargard zakończyli sezon 2017/2018 na czternastym miejscu, pierwszym bezpiecznym, zapewniającym pozostanie w II lidze.

W grupie spadkowiczów są MKS Kluczbork, Wisła Puławy, Gwardia Koszalin i Legionovia Legionowo.

Awans na pierwszoligowe boiska wywalczyli GKS 1962 Jastrzębie, ŁKS Łódź i Warta Poznań, a Garbarnia Kraków zagra baraż o I ligę.

Błękitni Stargard - Gryf Wejherowo 2:3 (1:2)

Bramki: Skórecki 25 (k), Fadecki 78 - Czychowski 11, Wicki 42 (k), Brzuzy 70.

Błękitni: Ufnal (82 Skwirut), Gutowski, Liśkiewicz, Burzyński, Orłowski, Włóka (64 Prawucki), Zdunek (56 Sitkowski), Skórecki, Fadecki, Jaroch (46 Magnuski), Węsierski.