Błękitni Stargard awansowali do II ligi!

Robert Gajda (w niebieskim stroju) zdobył w Gdyni bramkę na wagę awansu.
Robert Gajda (w niebieskim stroju) zdobył w Gdyni bramkę na wagę awansu. archiwum
Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek III ligi piłkarze Błękitnych Stargard zapewnili sobie awans do II ligi. Sukces dał im remis 1:1 na boisku Bałtyku Gdynia.

Cenny punkt uratował stargardzianom Robert Gajda. Doświadczony napastnik zdobył bramkę w 89. minucie meczu. Gospodarze prowadzili od 22. minuty po strzale Krzysztofa Bułki.

Po 28 rozegranych meczach stargardzianie mają 58 punktów i o 9 wyprzedzają drugą w tabeli Kotwicę Kołobrzeg, z którą ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Pozostałe mecze 28. kolejki zostaną rozegrane w weekend.

Błękitni są pierwszym zachodniopomorskim zespołem, który po reformie rozgrywek w Polsce w 2008 r. awansował z III do II ligi.

Trenerem zespołu ze Stargardu jest Krzysztof Kapuściński.

Bałtyk Gdynia - Błękitni Stargard 1:1 (1:0)

Bramki: Bułka (22) - Gajda (89).

Błękitni:Ufnal - Wawszczyk, Pustelnik, Jasitczak, Wojtasiak, Zdunek, Wojciechowski, Duda (60 Inczewski), Kazimierowicz, M. Magnuski, Gajda.

Więcej o awansie Błękitnych przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".