Błękitni są już miesiąc bez zwycięstwa w lidze. Elana wygrała 2:1 [ZDJĘCIA]

Błękitni Stargard rozegrali zaległe spotkanie u siebie z Elaną Toruń. Goście wygrali 2:1. Bramkę dla stargardzian strzelił Patryk Baranowski.

Błękitni nie mają ostatnio dobrej passy. W lidze nie wygrali już od miesiąca i osuwają się tabeli. Tym razem zostali ograni przez beniaminka z Torunia. W pierwszej połowie środowego spotkania zbyt wiele się nie działo. Inicjatywę mieli goście, ale najlepszą okazję miał napastnik gospodarzy. Przemysław Brzeziański oddał strzał, ale bramkarz Elany obronił.

Gdy wszyscy szykowali się do przerwy, goście trafili do siatki. Dokonał tego Filip Kozłowski, były napastnik Pogoni Szczecin. Pięć minut po przerwie mieliśmy już remis. Po centrze z rzutu rożnego do siatki torunian trafił Patryk Baranowski. Obrońca Błękitnych rozstrzelał się w tym sezonie. To już jego trzecie trafienie w tym sezonie II ligi.

Goście dopięli swego. Mieli inicjatywę i wykorzystali ją w 75. minucie. Wprowadzony na boisko minutę wcześniej Daniel Kraksa wykorzystał czystą okazję po podaniu z drugiej linii. Ekipie trenera Adama Topolskiego nie udało się już odrobić strat.

Błękitni meczem z Elaną rozpoczęli serię trzech spotkań u siebie. Teraz czeka ich Górnik Łęczna (niedziela, godz. 16) i Pogoń Siedlce (29 września, g. 15).

Błękitni Stargard - Elana Toruń 1:2 (0:1)
Bramki: Baranowski (50) - Kozłowski 45, Kraska (75).
Błękitni: Rzepecki - Patrzykąt (82 Włóka), Ostrowski, Baranowski, Rogala - Kwiatkowski (79 Kurbiel), Cywiński (46 Karmański), Gawron (79 Orłowski), Kwiatkowski, Starzycki - Brzeziański.