Błękitni prowadzili, ale przegrali

To pierwsza w rundzie wiosennej porażka Błękitnych w Stargardzie.
To pierwsza w rundzie wiosennej porażka Błękitnych w Stargardzie. Tadeusz Surma
W trzydziestej pierwszej kolejce II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali u siebie z Rakowem Częstochowa 1:2.

Stargardzki zespół, który nie ma jeszcze zapewnionego utrzymania na drugoligowych boiskach, zagrał dzisiaj z Rakowem Częstochowa, który w rundzie wiosennej nie gra najlepiej. W 34 minucie Michał Magnuski wyprowadził stargardzian na prowadzenie i wszystko wskazywało na to, że Błękitni dopiszą sobie trzy punkty i będą o mały krok od zapewnienia sobie pozostania w II lidze.

W drugiej połowie stargardzianie mieli szanse na podwyższenie prowadzenia, ale więcej już goli nie strzelili. Natomiast goście wzięli się do roboty i dwukrotnie pokonali bramkarza Błękitnych Przemysława Wróbla. Po golach Adama Mesjasza i Łukasza Kmiecia zespół Rakowa zwyciężył w Stargardzie.

Porażka Błękitnych sprawiła, że na trzy kolejki przed końcem sezonu mają oni wciąż pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Stargardzianie muszą dalej walczyć o utrzymanie.

Błękitni Stargard - Raków Częstochowa 1:2 (1:0)

Bramki: Magnuski 34 - Mesjasz 63, Kmieć 73.

Błękitni: Wróbel - Wawszczyk, Pustelnik, Baranowski, Siwek, Listowski, Zdunek (63 Więcek), Bednarski, Fadecki, Flis (77 Kazimierowicz), Magnuski (70 Inczewski).