Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biuro Rzeczy Znalezionych. Sprawdź, czy nie ma tam Twojej zguby

Paulina Targaszewska
Wśród zgromadzonych przedmiotów znajdziemy telefony komórkowe, torebki, czy plecaki, ale także balkonik osoby niepełnosprawnej, dziecięce wózki, opony, wiertarki czy kosiarkę. Żeby sprawdzić czy któraś z nich nie jest naszą zagubioną własnością należy zadzwonić pod numer 91 42 45 351 lub bezpośrednio zgłosić się do Biura Rzeczy Znalezionych.
Wśród zgromadzonych przedmiotów znajdziemy telefony komórkowe, torebki, czy plecaki, ale także balkonik osoby niepełnosprawnej, dziecięce wózki, opony, wiertarki czy kosiarkę. Żeby sprawdzić czy któraś z nich nie jest naszą zagubioną własnością należy zadzwonić pod numer 91 42 45 351 lub bezpośrednio zgłosić się do Biura Rzeczy Znalezionych. Fot. Marcin Bielecki
Chcesz odzyskać swoją obrączkę, telefon komórkowy albo rower? Zgłoś się do miejskiego Biura Rzeczy Znalezionych. W jego magazynie znajduje się już 264 rzeczy, które czekają na swojego właściciela.

Do redakcji zgłosił się nasz uczciwy Czytelnik, który poszukuje właściciela zagubionej złotej obrączki. Pierścień został znaleziony w minioną niedzielę przy ul. Malczewskiego. Zguba trafi do Biura Rzeczy Znalezionych, które znajduje się w urzędzie miasta.

Z powodu braku odpowiednich uregulowań prawnych, mówiących o tym co należy robić z rzeczami zagubionymi, wszystkie przedmioty znalezione w Szczecinie gromadzone są w miejskim magazynie. Od 2003 roku ich liczba wzrosła do 264.

- Kiedyś przedmioty, po które nikt się nie zgłaszał, przekazywaliśmy urzędom skarbowym, które decydowały o tym czy zguby oddać na licytację, czy też na rzecz Domu Pomocy Społecznej - mówi Agnieszka Klimek, główny specjalista na stanowisku ds. zbiórek i rzeczy znalezionych w Urzędzie Miasta Szczecin. - Dopóki nie zostaną wprowadzone odpowiednie uregulowania prawne wszystkie znaleziska będą składowane u nas. Pomieszczenie magazynowe ma jednak ograniczone rozmiary i w końcu wszystkie zguby przestaną się w nim mieścić.

Wśród zgromadzonych przedmiotów znajdziemy telefony komórkowe, torebki, czy plecaki, ale także balkonik osoby niepełnosprawnej, dziecięce wózki, opony, wiertarki czy kosiarkę.

- Rocznie trafia do nas ok. 40-50 zaginionych przedmiotów, z tego ok. 10 procent odnajduje swojego właściciela - mówi Adriana Brzeźniak - Misiuro, zastępca dyrektora Biura Obsługi Interesantów. - Żeby sprawdzić czy osoba, która się do nas zgłasza jest na pewno właścicielem przedmiotu, robimy zawsze małe dochodzenie sprawdzające. Jeżeli zainteresowany okaże się faktycznym właścicielem, podpisuje orzeczenie i zabiera swoją rzecz do domu.

Do Biura Rzeczy Zaginionych mogą zgłaszać się nie tylko osoby, które coś zgubiły, ale także uczciwi mieszkańcy, którzy znaleźli czyjąś własność i chcą odnaleźć jej właściciela. Biuro nie przyjmuje jednak przedmiotów, które zostały znalezione w środkach transportu lub w miejscach publicznych, które nie należą do miasta np. w kinie, czy kawiarni. W takich przypadkach należy zgłaszać się do właściciela obiektu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński