Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Biuro podróży Neckermann ogłasza upadłość. Co z oddziałami w Szczecinie i z turystami za granicą?

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Około godz. 10 w środę upadłość ogłosiła firma Neckermann Polska. W Szczecinie ma trzy oddziały biur turystycznych - przy ul. Duńskiej, przy al. Wojska Polskiego i w CH Galaxy (II pietro, przy wejściu na parking).

Przed biurami jest jeszcze spokojnie. W środku klientów na razie nie ma.

- Nie wiem co się teraz będzie działo z szczecinianami, którzy z naszym biurem są na wycieczkach gdzieś w świecie, bo nie mam jeszcze wytycznych z centrali - mówi Adam Olejnik kierownik biura w CH Galaxy (II piętro tuż przy wejściu na parking). - Niestety nie działa strona internetowa Neckermanna, nie odpowiadają też telefony, więc nie wiem jak można się z naszą centralą w Warszawie skomunikować. Sam czekam na informacje co mamy robić. Dostanę je drogą mailową, ale nie mogę podać adresu.

ZOBACZ TEŻ:

Przyznaje jednak, że nikt jeszcze w sprawie planowanej wkrótce z biurem Neckermann podróży, ale też kłopotów związanych z wakacjami z Neckermannem nie przyszedł do ich biura. Dodaje, że owszem biuro w CH Galaxy wysłano na wakacje turystów, ale nie jest w stanie powiedzieć ilu klientów.

- Jesteśmy bardzo zajęci, bo musimy teraz poinformować klientów o upadłości biura - dodaje Karolina, pracownica oddziału szczecińskiego Neckermann Polska w Szczecinie w CH Galaxy.

- Wszystkie informacje na temat upadłości biura Neckermann powinny być w mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim - informuje Radosław Soćko z zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego i od razu tłumaczy:

W przypadku upadku biura podróży, pomocą dla turystów poza granicami kraju zajmuje się Urząd Marszałkowski województwa, w którym firma jest zarejestrowana. Organem, do którego powinni się zwrócić klienci Neckermann Polska będący poza granicami kraju jest Marszałek Województwa Mazowieckiego, który w zależności od sytuacji może pokryć koszty kontynuacji imprezy turystycznej, pokryć koszty powrotu lub podjąć działania związane z organizacją powrotu.

Kontakt: Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Tel. +48 22 597 95 40, +48 22 597 95 43, +48 22 597 95 45, + 22 597 95 41, adres email: [email protected]

Osoby, które dokonały wpłat za imprezę turystyczną, która nie została lub nie zostanie zrealizowana, wszelkie informacje uzyskają pod numerem + 48 22 563 11 00 lub adresem e-mail [email protected] - w godzinach 8.00 – 16. 00.

ZOBACZ TEŻ:

Dla osób przebywających poza granicami kraju uruchomiona zostanie 24 godzinna infolinia: +48 22 522 29 00.

- Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego monitoruje sytuację - przyznaje biuro prasowe Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. - Dotychczas otrzymaliśmy jeden sygnał od pary przebywającej w Hiszpanii, mieszkańców naszego regionu. Rola Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego może być tylko pomocnicza – kontaktujące się z urzędem osoby informujemy w jaki sposób mogą otrzymać pomoc od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

ZOBACZ TAKŻE:

Tu jeździ najwięcej turystów. Chcesz być sam na plaży? Omija...

Oj, tu czuć pieniądze! Polacy wybrali, które miejsca są dla ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński