MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bilety na mecze. Pogoń odpowiada na zarzuty Internauty

Marcin Dworzyński [email protected]
Do naszej redakcji na adres [email protected] napisał Internauta, który żali się na organizację spotkania Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin. O odpowiedź na jego pytania poprosiliśmy klub.

- Dlaczego informacje o godzinach sprzedaży online na klubowej stronie z cennikiem biletów (http://pogonszczecin.pl/info/59/Bilety.html) są nieprawdziwe? Według tejże strony, sprzedaż biletów online jest zamykana na 24 godziny przed rozpoczęciem spotkania. Tymczasem sprzedaż biletów na mecz z Zagłębiem została zakończona już o godzinie 24:00 w środę. Efekt? Gdy zalogowałem się na stronę z biletami w czwartek około godziny 15-tej, nie mogłem już kupić biletów na mecz i musiałem odstać swoje w kolejce przed meczem w piątek. Śmiem twierdzić, że takich osób jak ja - zwiedzionych nieprawdziwą informacją na oficjalnej stronie klubu - stało w tej piątkowej kolejce kilkaset.

Odpowiedź klubu:

W związku z integracją systemu identyfikacji, który jest zainstalowany na stadionie Pogoni, z centralnym systemem identyfikacji Ekstraklasy SA, byliśmy zmuszeni zamknąć sprzedaż internetową wcześniej. W tej chwili sprzedaż internetowa będzie zamykana:

- 24 godziny przed rozpoczęciem sprzedaży w kasach w dniu meczu, jeżeli mecz rozgrywany jest w piątek.

- W czwartek o godz. 23.59 jeżeli mecz rozgrywany jest w sobotę, niedzielę oraz poniedziałek.

- Dlaczego przed wejściem na stadion od strony ulicy Karłowicza nie umieszczono wyraźnej informacji, że bilety dla posiadaczy kart kibica są sprzedawane za bramą stadionu, na tyłach budynku klubowego? W kasach przed wejściem, w których sprzedawano je do niedawna, umieszczono punkty wyrabiania kart kibica, ale widziałem wielu kibiców, którzy stawali tam w kolejce po bilet i dopiero od osób stojących w kolejce dowiadywali się, że same bilety są sprzedawane za bramą.

Odpowiedź klubu:

Punkty wyrabiania Kart Kibica są umieszczone przy ul. Karłowicza od lipca 2011 roku. Mają oznaczenie "Punkt wyrabiania Kart Kibica", które jednoznacznie wskazują na to, że w tym miejscu można nabyć tylko Kartę Kibica.

Informacja o umiejscowieniu kas biletowych (z tyłu budynku klubowego) umieszczona jest na oficjalnej stronie internetowej klubu oraz powtarzana była w każdym komunikacie o sprzedaży karnetów czy biletów.

- Czy kolejki do kas nie mogą być wygrodzone płotkami tak jak kolejki do kołowrotków? Czy nie można wyznaczyć choćby kilku ochroniarzy, aby pilnowali w nich porządku? W ogonku po bilet spędziłem prawie pół godziny, a mógłbym spędzić tam znacznie mniej czasu, gdyby nie podpici lub groźnie wyglądający "kibice", którzy za nic mieli uwagi innych osób z kolejki i co rusz wciskali się na jej początek.

Odpowiedź klubu:

Klub wielokrotnie apelował, by bilety na mecze kupować w przedsprzedaży. Otwartą sprzedaż karnetów Pogoń rozpoczęła już 2 lipca. Biletów - 13 sierpnia. Nabywanie wejściówek w dniu meczu wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania na bilet. Pogoń Szczecin tak ułożyła cennik biletów, by skusić kibiców kupnem właśnie poprzez stronę www oraz w przedsprzedaży. Na jednym bilecie fani mogą zyskać nawet 10 zł. Klub nie wyznacza ochroniarzy przy kasach, ponieważ znajdują się one poza terenem imprezy masowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński