MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biletomaty w strefie parkowania będą bardziej przyjazne. Zaczęło się oklejanie w SPP

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Czytelnik
Biletomaty w Strefie Płatnego Parkowanie będą czytelniejsze. Rozpoczęło się naklejanie kluczowych informacji.

Kierowcy skarżyli się, że na urządzeniach nie ma ważnych informacji m.in. o godzinach działania SPP. Szczególnie dla turystów było to utrudnienie. Niedawno Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina obiecała, że sytuacja wkrótce się zmieni. Od wczoraj zarządca strefy nakleja niezbędne informacje: godziny, ceny biletów. Czytelna naklejka znajduje się w górnej części parkometru między daszkiem i numerem infolinii NiOL, a monitorem.

O sprawie pisaliśmy dwa tygodnie temu.

Nowe parkometry pojawiły się dwa lata temu w związku ze zmianami w organizacji Strefy Płatnego Parkowania. Gdy patrzy się na nie, od razu rzuca się w oczy brak informacji o godzinach, w których kierowca powinien kupić bilet. Informacja pojawia się dopiero na monitorze po wciśnięciu przycisku uruchamiającym urządzenie.

- Informacja o tym, że w SPP parkowanie jest płatne w dni robocze od poniedziałku do piątki w godzinach 8 – 17 wyświetla się na ekranie parkomatu po wzbudzeniu urządzenia oraz na znakach d-44 na każdym wjeździe do SPP- wyjaśnia Wojciech Jachim z NiOL, operator miejskich stref parkowania w Szczecinie.

Tyle, że kierowca o tym nie wie i nie musi wiedzieć. Prościej byłoby umieścić informację na parkometrze. Szczególnie dla kierowców spoza Szczecina, w tym obcokrajowców, sprawa mogła być irytująca.

Sprawą zainteresowali się radni Szczecina.

- Często kierowcy zastanawiają się, w których godzinach mają uiścić opłaty za parking. Nie ma chociażby naklejek na parkometrach informujących o tym, w jakich godzinach i w które dni tygodnia należy dokonywać opłaty. Czy miasto zamierza umieścić na parkometrach naklejki informujące o godzinach i dniach uiszczania opłat na parkingach - pyta radna Agnieszka Kurzawa.

Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina zapewniła wtedy, że sprawa zostanie uregulowana. Sprawą zajmie się miejska spółka NiOL, operator stref parkowania.

- NiOL umieści w górnej części parkometrów naklejki informujące o czasie w jakim obowiązuje wnoszenie opłat za parkowanie - mówi Anna Szotkowska.

- Dzisiaj zaczęliśmy oklejać parkomaty naklejkami z godzinami i cennikiem - powiedział Wojciech Jachim.

Akcja możę potrwać kilka dni, bo do obklejenie jest kilkaset urządzeń.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński