Biegacze chcą uczcić pamięć zmarłego kolegi. Zapraszają do...

  Biegacze chcą uczcić pamięć zmarłego kolegi. Zapraszają do biegu

  Zdjęcie autora materiału
  Marek Jaszczyński

  Głos Szczeciński

  Biegacze chcą uczcić pamięć zmarłego kolegi. Zapraszają do biegu

  ©Archiwum

  Zawodnicy Biegam Bo Lubię Team Police pragną uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wspomnieć niedawno zmarłego przyjaciela ze ścieżek biegowych.
  Biegacze chcą uczcić pamięć zmarłego kolegi. Zapraszają do biegu

  ©Archiwum

  - 11 listopada świętować będziemy na różne sposoby 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uważamy, że świetną alternatywą byłoby uczczenie tego wyjątkowego święta na sportowo - mówi Zbigniew Pokrzywiński, prezes BBL Team Police.
  Niestety w tle radosnego święta jest smutne wydarzenie. Jerzy Ochota z Polic zmarł podczas zawodów w Świnoujściu na 123 biegu w cyklu Park Run. Były to ostatnie zawody, w jakich wziął udział i ukończył. Odszedł nagle mając 66 lat wspaniały człowiek i wielki sportowiec.

  - Niestety dziś swoje kilometry Jurek pokonuje już tam na górze. Był ikoną do naśladowania dla młodych biegaczy w latach 2000-2005, kiedy był w szczycie formy, a młodzież stawiała swoje pierwsze kroki na zawodach ulicznych - wspomina Zbigniew Pokrzywiński. - Sam jestem jednym z nich i dokładnie pamiętam do dziś i będę pamiętał wszystkie wspólne starty, rozmowy i spotkania. Na co dzień był bardzo sympatycznym uśmiechniętym człowiekiem, skromny człowiek, który nigdy się nie chwalił, a miał czym.

  Jerzy Ochota przygodę rozpoczął w latach 80-tych ubiegłego wieku, w czasach kiedy biegaczy wytykano palcami i pukano się w czoło. Z uwagi na małą ilość biegów organizowanych w tamtych czasach podróżował w poszukiwaniu startów. Praktycznie wystąpił w każdym biegu rozgrywanym w naszym województwie.

  - Efektem tych podróży były sukcesy i liczne znajomości. Ponad 35 lat biegania zaowocowało niewiarygodną ilością startów. Było ich około 1700! - mówi Zbigniew Pokrzywiński. - Jako mieszkaniec Polic był również jednym z uczestników pielgrzymki w 2000 roku, która dobiegła do Watykanu, pokonując 2500 km, aby wziąć udział w uroczystości 80-tych urodzin Jana Pawła II.

  Podczas zbliżającego się Narodowego Biegu Stulecia w Stolcu wszyscy uczestnicy uczczą pamięć Jurka! 123 metry przed metą (123 lata pod zaborami oraz 123 bieg Jurka w cyklu Park Run) wszyscy zawodnicy otrzymają właśnie w tym miejscu na trasie biegu swoją flagę Polski, z którą dobiegną do mety.

  Bieg odbędzie się 10 listopada. Start o godz. 11.11, tuż przed nim wszyscy uczestnicy zaśpiewają wspólnie hymn Polski oraz minutą ciszy uczczą pamięć Jurka Ochoty. Zapisy do biegu na www.sport-time.com.

  Dodatkowo na każdego zawodnika zgłoszonego do dnia 30.10. będzie czekać w pakiecie koszulka z orłem, piękny okolicznościowy medal w kształcie mapy Polski oraz pyszny poczęstunek na mecie biegu.

  __________________________________________________________________________________________________

  Zobacz także:
  2. PZU Maraton Szczeciński

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Polic

  Wideo z Polic

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów