Biathlon: piąte miejsce dla Weroniki Nowakowskiej w biegu na 15 km

Jarosław Stencel
Niemka Andrea Henkel zajęła szóste miejsce pomiędzy Polkami, będą od Cyl lepszą zaledwie o 0,1 sekundy. Fot. vancouver.com
Tora Berger, reprezentantka Norwegii, zdobyła złoty medal w biathlonowym biegu na dystansie 15 km w Vancouver. Świetnie spisały się Polki. Najlepsza z nich, Weronika Nowakowska, zajęła piąte miejsce.

Berger zwyciężyła z czasem 40.52,8. Srebrny medal zdobyła reprezentantka Kazachstanu Jelena Chrustaliewa ze stratą 20 sekund, a brąz wywalczyła Białorusinka Daria Domraczewa, tracąc do zwyciężczyni 28 sekund.

Weronika Nowakowska znakomicie strzelała i dopiero na ostatnim strzelaniu popełniła błąd i doliczono jej karną minutę. Gdyby nie to, miałaby szansę na srebrny medal. Straciła do zwyciężczyni 64 sekundy. Bardzo dobrze spisała się także Agnieszka Cyl, która także nie trafiła raz i zajęła 7. miejsce ze stratą 100 sekund.

Piętnaste miejsce zajęła Krystyna Pałka. Tylko Magdalena Gwizdoń zajęła odległe 59. miejsce (4 niecelne strzały)

O godzinie 22.15 start mężczyzn, gdzie liczymy na dobry występ Tomasza Sikory.