Białe szeleństwo w Livigno...

  Białe szeleństwo w Livigno

  Materiał Informacyjny

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Białe szeleństwo w Livigno
  1/4
  przejdź do galerii
  Livigno

  Za oknem śnieg i mróz, w górach doskonałe warunki narciarskie. Wystarczy wziąć kilka dni urlopu i wybrać kierunek zimowego szaleństwa. Gdzie zatem spędzić zimowy urlop, który zagwarantuje nie tylko dobrą zabawę na śniegu, wspaniałą pogodę, ale także pozostanie w naszej pamięci na długo? My proponujemy urlop w jednym z najpopularniejszych włoskich kurortów – Livigno „La Dolce Vita

  Livigno leży w pobliżu szwajcarskiego kurortu St. Moritz w Alpach Lombardzkich, na dnie prawie płaskiej, 12 kilometrowej doliny w otoczeniu dwóch masywów: Corosello i Mottolino na wysokości 1 816 m n.p.m. Część miejscowości zwana Trepalle jest najwyżej położoną, stale zamieszkałą osadą w Europie leżącą na wysokości od 1 900 do 2 250 m n.p.m. Odkąd w 1965 roku wybudowano tu tunel Munt la Schera, Livigno stało się mekką fanów sportów zimowych.

  W Livigno panują świetne warunki narciarskie, śnieg leży tu od końca listopada nawet do połowy maja, a słońce świecie średnio przez 322 dni w roku. Miejscowość oferuje doskonale przygotowane, szerokie stoki idealne zarówno do nauki jazdy na nartach, jak i dla profesjonalistów. Narciarze mają do dyspozycji 31 wyciągów i 115 km tras zjazdowych, z czego 10 km to trasy czarne oraz 40 km tras biegowych. Dla rodzin z dziećmi przygotowane są stoki dla początkujących, a także przedszkola narciarskie z dużą liczbą trenerów, zlokalizowane na obrzeżach miasta.

  Livigno to także raj dla snowboardzistów – panują tu doskonałe warunki do jazdy na desce. Świetnie przygotowane snowparki przy Mottolino i Carosello w pobliżu kolejki gondolowej Cassana wyposażone są w halfpipe, skocznie, raile i boardercross. Wszystko to pozwala na prawdziwe szaleństwo. Dzięki fun-parkom Livignio stało się miejscem rozgrywania międzynarodowych zawodów!

  Po aktywnym dniu na stoku warto wybrać się na atrakcyjne zakupy do luksusowych sklepów wolnocłowych. Znajduje się tu ponad 200 ekskluzywnych butików, perfumerii i salonów znanych marek, gdzie w korzystnych cenach nabyć można alkohol, perfumy czy sprzęt elektroniczny. Najmłodszych z pewnością ucieszy ogromny sklep firmy LEGO.
  Wieczorem natomiast warto wybrać się do imprezowej części Livigno, gdzie koniecznie trzeba wejść do najpopularniejszych barów i pubów: Kuhstall, Homelywood, Mickey's i Helvetii. Potańczyć można w klubie Kokodi. Na miłośników włoskiej kuchni czekają liczne knajpki i restauracje. Nocą miasteczko tętni życiem!

  Jedną z licznych atrakcji jakie oferuje Livigno jest festiwal „La Skieda“ organizowany na koniec sezonu z licznymi imprezami tematycznymi, kursami dla początkujących i możliwością przetestowania sprzętu.

  Perfekcyjne połączenie infrastruktury mieszkalnej z terenem narciarskim, a także strefa wolnocłowa, przyczyniły się do tego, że Livigno stało się jednym z najbardziej znanych i chętnie odwiedzanych kurortów nie tylko we Włoszech ale i całych Alpach.

  Livigno dostarczy nie tylko okazji do imprez. Niezwykle piękna panorama i krajobraz przy jeziorze Lago del Gallo pozwoli nam się wyciszyć i znaleźć przestrzeń dla odrobiny refleksji.


  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP

  GS24 poleca:

  The best of ENNIO MORRICONE w Szczecinie!

  The best of ENNIO MORRICONE w Szczecinie!