MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Bezpośredni cel tej haniebnej akcji może być tylko jeden". List Jarosława Kaczyńskiego do członków PiS ws. Jana Pawła II

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Do tej pory mieliśmy w Polsce do czynienia z różnego rodzaju próbami podważania Jego autorytetu, ale nigdy nie przybrały one tak napastliwej i przewrotnej formy oraz nie posługiwały się tak haniebnymi metodami, jak obecne ataki – podkreślił prezes PiS
Do tej pory mieliśmy w Polsce do czynienia z różnego rodzaju próbami podważania Jego autorytetu, ale nigdy nie przybrały one tak napastliwej i przewrotnej formy oraz nie posługiwały się tak haniebnymi metodami, jak obecne ataki – podkreślił prezes PiS Adam Jankowski/Polska Press
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński skierował list do członków partii. Napisał w nim m.in. co było celem haniebnych ataków na św. Jana Pawła II.

Prezes PiS w obronie św. Jana Pawła II

Prezes Jarosław Kaczyński skierował list do członków partii. Stwierdził w nim, że „tegoroczne obchody rocznicy śmierci Świętego Jana Pawła II przypadają na czas szczególny”. „W tym wyjątkowym dniu nie tylko – jak co roku – dziękujemy Panu Bogu za ten niezmierzony dar, jakim dla Kościoła, Polski i Świata był i jest Papież-Polak oraz upamiętniamy Wielkiego Rodaka, który zasiadł na stolicy Piotrowej, ale także stajemy w obronie Jego czci i dobrego imienia” – podkreślił.

„Wyrażamy w ten sposób nasz osobisty moralny sprzeciw wobec bezprecedensowej kampanii insynuacji i pomówień wymierzonych w osobę Świętego Jana Pawła II. Do tej pory mieliśmy w Polsce do czynienia z różnego rodzaju próbami podważania Jego autorytetu, ale nigdy nie przybrały one tak napastliwej i przewrotnej formy oraz nie posługiwały się tak haniebnymi metodami, jak obecne ataki” – podkreślił.

Prezes PiS dodał, że „lista zarzutów stawianych przez legitymujących się wybitnym dorobkiem naukowym badaczy dziejów państwa, Kościoła oraz tym bardziej peerelowskich służb specjalnych, osobom oskarżającym o czyny niegodne zarówno Papieża-Polaka jak i Jego, jeśli można tak powiedzieć, ojca duchowego – Kardynała Adama Sapiehę jest wyjątkowo długa”.

„Nierzetelność warsztatowa, nieprzeprowadzenie rzetelnej kwerendy, wybiórcze korzystanie ze źródeł oraz interpretowanie ich według z góry założonej tezy, nieznajomość albo co gorsza celowe ignorowanie realiów epoki, w tym sposobów zwalczania Kościoła przez Urząd Bezpieczeństwa - to najważniejsze, ale nie wszystkie z nich” – wskazał.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że „szczególnym oburzeniem napawa praktyka dawania wiary dokumentom wytworzonym przez komunistyczny aparat terroru bez poddawania ich rygorom krytyki źródeł historycznych”. „To tak, jakby jedynie na podstawie wymuszonych torturami w ubeckich katowniach zeznań oskarżać dziś Żołnierzy Armii Krajowej o zdradę ojczyzny i wysługiwanie się niemieckiemu okupantowi” – dodał.

Według prezesa PiS „na drugim biegunie obranej metody sytuuje się całkowite przemilczanie jakże licznych działań i inicjatyw podejmowanych najpierw przez Kardynała Karola Wojtyłę, a później przez Papieża Jana Pawła II w ramach zwalczania zjawiska pedofilii w Kościele”. „Jak podkreślają znawcy tematu właściwie cały pontyfikat Papieża-Polaka upłynął pod znakiem tego typu działań” – napisał.

Jarosław Kaczyński wskazuje, co mogło być celem ataku na św. Jana Pawła II

„Bezpośredni cel tej haniebnej akcji defamacyjnej, oszczerczej skoordynowanej medialnej nagonki, może być tylko jeden: zniszczenie autorytetu najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach, zszarganie Jego imienia i przemilczenie zasług, moralne zdegradowanie Go do poziomu ludzi popełniających czyny pedofilskie. Ale zamysłem docelowym, finalnym, stojącym za tymi obrzydliwymi manipulacjami jest zniszczenie więzów społecznych, zdezintegrowanie i atomizacja społeczeństwa, uczynienie go zewnątrzsterownym, a więc bezbronnym wobec socjotechnicznych zabiegów oraz niezdolnym do myślenia i działania w kategoriach wspólnotowych” – ocenił.

Jarosław Kaczyński wskazał, że „ataki wymierzone w Świętego Jana Pawła II stanowią kolejny etap ogromnego przedsięwzięcia obliczonego na zniszczenie tradycyjnych wartości, zakorzenionych struktur, zastanych sposobów postrzegania i przeżywania rzeczywistości, a następnie na zbudowanie na ich gruzach nowego wspaniałego świata, stworzenie nowej kultury i wykucie nowego człowieka”.

„W optyce tej inżynierii społecznej wszystko, co osadzone w przeszłości, świadczące o ciągłości i posiadające wspólnotowy charakter – religia, tożsamość narodowa, w naszym przypadku – polskość, uczucia patriotyczne, jakiekolwiek przywiązanie do tego, co dawne czy poszanowanie dla autorytetów – jest wrogiem, bo hamuje triumfalny marsz nowego ku świetlanej przyszłości. Jako takie musi, więc zostać poddane destrukcji: całkowitemu zniszczeniu bądź, jeśli to niemożliwe, ośmieszeniu, obdarciu z godności, zohydzeniu… I takich właśnie prób wymierzonych w Papieża-Polaka jesteśmy obecnie świadkami” – dodał.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Przypominając, że w tym roku rocznica śmierci papieża Jana Pawła II przypada na Niedzielę Palmową, życzył działaczom PiS i ich bliskim „błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego”.

„Niech ten wyjątkowy czas naznaczony u progu Wielkiego Tygodnia wyrazami naszej wdzięczności za życie i nauczanie powołanego na Stolicę Piotrową Syna Polskiego Kościoła wypełni nasze serca wiarą, nadzieją i miłością. Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze pozdrowienia” – napisał prezes PiS.

Polecjaka Google News - Portal i.pl
od 16 lat

mm

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: "Bezpośredni cel tej haniebnej akcji może być tylko jeden". List Jarosława Kaczyńskiego do członków PiS ws. Jana Pawła II - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński