MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezpieczniej na ul. Szosa Polska w Szczecinie. Trzeba zdjąć nogę z gazu

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Kierowcy jadący ul. Szosa Polska zwracają uwagę na zmienione oznakowanie poziome w rejonie dwóch skrzyżowań. Ma to poprawić bezpieczeństwo pieszych i kierowców wyjeżdżających z pobliskiego osiedla.

Chodzi o krzyżówki z ulicami: Dojazdową i Kolonistów. Pas ruchu został zawężony, a w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych wykonane zostało odgięcie toru jazdy. Magistrat tłumaczy wprowadzenie rozwiązań tym, żeby ograniczyć prędkość pojazdów jadących Szosą Polską i poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Jednak na tej samej ulicy, u zbiegu z ulicą Nehringa jest miejsce, na którym trzeba poprawić bezpieczeństwo. To pasy tuż obok przystanku "Nehringa" na ulicy Szosa Polska. Lokalizacja przejścia wymaga od pieszego zachowania czujności, bo wychodząc zza autobusu, który zatrzymuje się na przystanku, pieszy nie jest widoczny dla kierowców. Najlepszym rozwiązaniem byłoby przesunięcie przejścia lub zatoki, by autobus nie zasłaniał zebry.

Niemal dwa lata temu spytaliśmy szczeciński magistrat o możliwość poprawy bezpieczeństwa.

- Sprawa była już kilka razy rozpatrywana. Bez przebudowy omawianego skrzyżowania brak jest możliwości w obecnej geometrii na zmianę lokalizacji zatoki bądź przejścia - odpowiedział wówczas Marcin Charęza, szef referatu ds. Organizacji Ruchu Urzędu Miasta Szczecin.

Prace przy ul. Wyszyńskiego w Szczecinie.

Przebudowa węzła "Wyszyńskiego" w Szczecinie. Jak idą prace?...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński