Bez niespodzianki. Pogoń 04 Szczecin przegrała z wiceliderem

(sz)
Andrzej Szkocki
Na zakończenie sezonu zasadniczego Pogoń 04 Szczecin została pokonana 1:5 przez FC Toruń.

W konfrontacji wicelidera z przedostatnim klubem Futsal Ekstraklasy nie było trudno wskazać faworyta. Trener Łukasz Żebrowski musiał jednak przestrzec podopiecznych, żeby nie zlekceważyli szczecinian, którzy w poprzednim miesiącu zmniejszyli zagrożenie spadkiem.

Niewiele brakowało, a po raz trzeci z rzędu pierwsza połowa w meczu Pogoni zakończyłaby się bezbramkowym wynikiem. Daniel Szklarz skapitulował dopiero w ostatniej minucie tej części spotkania po strzale z bliska Marcina Mrówczyńskiego.

Worek z bramkami rozwiązał się. W drugiej połowie FC Toruń podwyższył prowadzenie na 5:0, a trafienie Konrada Prawuckiego na 1:5 było wyłącznie honorowe. Pogoń sprokurowała dwa przedłużone rzuty karne, z których gospodarze wykorzystali jeden. Ponadto dwa strzały oddała do pustej bramki, kiedy szczecinianie wycofali golkipera.

W Toruniu nie było niespodzianki. Wicelider po raz drugi w sezonie pokonał przedostatni klub w tabeli. Przed zespołem Łukasza Żebrowskiego występy w grupie mistrzowskiej, a przed Pogonią pięć meczów w grupie spadkowej.

FC Toruń - Pogoń 04 Szczecin 5:1 (1:0)
Bramki: Mrówczyński (19), Spychalski (24), Kriezel 2 (10-karny, 38), Cyman (35) – Prawucki (40)
Pogoń: Szklarz – Czyszek, Gepert, Jakubiak, Prawucki, Kondiuch, Sapon, Dąbrowski, Przygórzewski, Maćkiewicz