Bez niespodzianek w ćwierćfinale Ligi Europy. Znamy półfinałowe pary

fb
PIŁKA NOŻNA. W rewanżowych starciach ćwierćfinału Ligi Europy bez niespodzianek. Zwycięstwa dające awans odnieśli piłkarze Arsenalu, Manchesteru United i Villarrealu, a Roma przeszła do półfinału dzięki remisowi z Ajaxem.

Slavia Praga zaskoczyła Kanonierów na Emirates Stadium strzelając wyrównującego gola w doliczonym czasie gry (1:1). Zespół Mikela Artety czuł się lepiej niż u siebie w domu i już do przerwy prowadził 3:0, po trafieniach Nicolasa Pepe, Alexandra Lacazetta i Bukayo Saki. W drugiej połowie Francuz ponownie strzelił i Arsenal awansował po zwycięstwie 4:0.

W półfinale zameldował się również drugi angielski klub. Manchester United powtórzył historię i drugi mecz z rzędu pokonał Granadę 2:0. Ty razem do siatki trafiali Edinson Cavani i Jesus Vallejo - obrońca gości.

W półfinale Ligi Europy zagrają również Villarreal i AS Roma. Hiszpański klub pokonał Dinamo Zagrzeb 2:1. Dla gospodarzy gole strzelali Paco Alcacer i Gerard Moreno, a dla gości bramkę honorową w dwumeczu zdobył Mislav Orsić. Natomiast starcie Ajaxu z Romą było najbardziej wyrównanym. W pierwszym meczu zespół Paulo Fonseci wygrał 2:1 po fenomenalnym golu Rogera Ibaneza w końcówce. W rewanżu w Rzymie Ajax wyszedł na prowadzanie w 49. minucie po strzale Briana Brobbeya. Awans Romie zapewił w 72. minucie niezawodny Edin Dzeko.

W półfinale Arsenal zmierzy się z Villarrealem, a Manchester United z AS Romą. Pierwsze mecze odbędą się w czwartek 29 kwietnia. Mecze rewanżowe odbędą się tydzień później 6 maja.
Finał tegorocznej edycji Ligi Europy odbędzie się w Gdańsku.