Beniaminek z Wrocławia nie dał rady Wilkom Morskim

(psw)
Marcin Flieger rzucił we Wrocławiu 22 punkty.
Marcin Flieger rzucił we Wrocławiu 22 punkty. Andrzej Szkocki
Wilki Morskie Szczecin pokonały na wyjeździe WKK Wrocław 83:75. Druga kwarta okazała się decydująca dla przebiegu spotkania.

Mecz odrobinę lepiej zaczęli gospodarze. Szczecinianie mieli drobne problemy ze skutecznością. WKK dzięki temu uciekło na kilka oczek, jednak w połowie kwarty Wilki przebudziły się i zaczęły gonić wynik, za sprawą udanych akcji Pawła Mroza. Szło im to bardzo dobrze, bo już pod koniec premierowej odsłony goście objęli pierwsze prowadzenie w starciu z WKK, którego do ostatniego gwizdka nie oddali. Po dziesięciu minutach 24:20 dla Wilków Morskich.

Kolejna kwarta zadecydowała o końcowym wyniku. Szczecinie narzucili swoje warunki gry i zwiększali prowadzenie, które pod koniec tej odsłony meczu wynosiło już 16 oczek.

Po przerwie gospodarze rzucili się do ataki i próbowali zmniejszyć różnicę punktową, co częściowo się udało. WKK doprowadziło do stanu 59:54 dla Wilków i ponownie wszystko mogło się zdarzyć. Podopieczni trenera Żukowskiego wytrzymali jednak napór przeciwników i powoli dążyli do zwycięstwa. Spokój w ostatnich sekundach trzeciej kwarty zapewnił Marcin Flieger, który trafiał rzuty wolne oraz był skuteczny z dystansu.

Czwarta część starcia zapowiadała się emocjonująco, ale Wilki nie dały uwierzyć wrocławianom w to, że mecz można wygrać. Szczecinianie dowieźli do końca korzystny wynik (83:75) i zanotowali kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

WKK Wrocław - Wilki Morskie Szczecin 75:83 (20:24. 12:22, 24:22, 19:15)

Wilki: Wilki Morskie: Flieger 22, Adamkiewicz 14, Mróz 14, Pluta 11, Bojko 8, Kowalczuk 6, Majcherek 6, Balcerek 2, Kuśmieruk 0 Nowacki 0.