Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie podwyżka, będzie praca

sxc.hu
Menedżerowie będą pracować wydajniej, jeżeli przybędzie im w portfelach.
Menedżerowie będą pracować wydajniej, jeżeli przybędzie im w portfelach. sxc.hu
Jaki jest polski menedżer? Z badań wynika, że czuje się niedowartościowany.

Raport "Polski Menedżer - kwalifikacje, zarobki, sukces" wskazuje, że dla prawie 73% badanych menedżerów decydujący wpływ na zmianę miejsca zatrudnienia mógłby mieć wzrost wynagrodzenia maksymalnie o 50% wysokości ich obecnej pensji.

Ponad 58% menedżerów bardzo pozytywnie ocenia efektywność swojej pracy. Co czwarty respondent uważa, że ich praca przynosi wystarczające efekty, a 14% badanych wskazało, że wykonuje swoją pracę przy stuprocentowowym zaangażowaniu i efektywności. Co ciekawe, 83% pracowników na kierowniczych i menedżerskich stanowiskach gotowa jest dodatkowo zwiększyć efektywność swojej pracy w zamian za wyższe wynagrodzenie.

- Polska kadra menedżerska nie jest zadowolona ze swoich zarobków. Można wręcz powiedzieć, że menedżerowie czują się niedocenieni. Nie chcą zwiększać swojej efektywności bez wzrostu wynagrodzenia. W obliczu rosnącego zapotrzebowania na specjalistów i utalentowaną kadrę menedżerską, firmy często muszą modyfikować politykę i system płac - powiedział Marek Smolarz, dyrektor generalny firmy Diners Club Polska, która udostępniła wyniki badania Talent Club.
Potwierdza się panująca w społeczeństwie opinia, że najważniejsze są zarobki. Aż 89 % badanych przyznała, że ważnym czynnikiem decydującym o zamianie pracodawcy były wyższe pensje. Kolejnymi istotnymi czynnikami są awans stanowiskowy (83% odpowiedzi) i lepsze relacje ze współpracownikami, czyli lepsza atmosfera w pracy (82%).

Dla prawie 73% respondentów wzrost wynagrodzenia maksymalnie o 50% wysokości ich obecnej pensji, mógłby mieć decydujący wpływ na zmianę miejsca zatrudnienia. Tylko 18% respondentów deklaruje, że aby zmienić pracodawcę ich płace musiałyby wzrosnąć o minimum 100% w stosunku do obecnego wynagrodzenia.

Prawie 95% respondentów badania wskazało, że najważniejszą cechą dobrego menedżera jest umiejętność zarządzania ludźmi. Wśród pożądanych cech menedżerów respondenci podali także zdolności interpersonalne (ponad 90% odpowiedzi), kreatywność (87% odpowiedzi) oraz elastyczność w podejściu do rozwiązywania problemów (85% respondentów). Dobry menedżer musi być także gotowy do podejmowania ryzyka w biznesie (79% respondentów) oraz mieć odpowiednie doświadczenie zawodowe - taką odpowiedź wskazało prawie 80% osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński