MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będzie gorąco na drogach w Stargardzie. Zamkną ruch pod wiaduktami

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Niebawem nie będzie można przejechać pod wiaduktem w centrum Stargardu
Niebawem nie będzie można przejechać pod wiaduktem w centrum Stargardu Grzegorz Drążek
Lada dzień ma się rozpocząć przebudowa wiaduktów w Stargardzie. Kolej zapowiada na przyszły tydzień zamknięcie ruchu pod dwoma wiaduktami. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie wprowadzi zmiany w kursowaniu autobusów dziesięciu linii. Warto się do tych wszystkich zmian przygotować.

Kolej lada dzień rozpocznie przebudowę czterech wiaduktów w Stargardzie. Na początek prace prowadzone będą na wiaduktach przy ulicach Wyszyńskiego i Składowej. Ruch pod nimi zostanie zamknięty, zarówno pieszy, jak i samochodowy.

- Planowany termin rozpoczęcia prac wyznaczono na przyszły tydzień - informuje Marta Burczyk z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - W pierwszej kolejności remontowany będzie wiadukt w obrębie stacji Stargard nad ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego i wiadukt kolejowy zlokalizowany nad ulicą Składową.

ZOBACZ TEŻ: Przebudowa basenu OSiR Stargard [ZDJĘCIA]

W obiektywie Tadeusza Surmy: Przebudowa basenu OSiR Stargard [ZDJĘCIA]

Kolej nie podaje konkretnego dnia rozpoczęcia inwestycji i zamknięcia wiaduktów. Ma to nastąpić w przyszłym tygodniu. Jak ustaliliśmy, nie ma jeszcze przygotowanej tymczasowej organizacji ruchu, nie ma także przygotowanego oznakowania, więc na razie drogi nie mogą zostać zamknięte. Marta Burczyk podkreśla jednak, że termin przyszły tydzień jest aktualny.

Przed mieszkańcami Stargardu prawdziwa próba nerwów. Przebudowa wiaduktów oznacza zamknięcie pod nimi ruchu samochodowego i pieszego. A to oznacza, że trzeba będzie dokładać sporo drogi, żeby przedostać się z jednej części miasta na drugą. Szczególnie zamknięcie drogi pod wiaduktem łączącym ulice Wyszyńskiego i Szczecińską może być kłopotem. To droga prowadząca do centrum Stargardu.

Remont wiaduktów w Stargardzie to część większej inwestycji kolei, modernizacji linii kolejowej E59 z Poznania do Szczecina. Prace na wiaduktach w Stargardzie mają potrwać do czwartego kwartału 2020 roku.

ZOBACZ TEŻ: Nie ma już tych wsi pod Stargardem. Kiedyś był tam radziecki garnizon [ZDJĘCIA]

Burzykowo i Słotnica przestały istnieć w 1993 roku

Nie ma już tych wsi pod Stargardem. Kiedyś był tam radziecki...

Na czas zamknięcia przejazdów pod wiaduktami wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu autobusów miejskiej komunikacji. Warto się z nimi zapoznać, bo są to spore zmiany. Chodzi o linie numer 2, 8, 9, 10, 12, 13, 24, 32, 33, 36.

Poniżej zmiany, które zapowiada MPK w Stargardzie. Mają obowiązywać od dnia, w którym rozpocznie się inwestycja kolei w Stargardzie.

Linia numer 8

Kursować będzie na trasie Tańskiego - Wojska Polskiego (Lotników, Lelewela, Broniewskiego, Warszawska, Staszica, Czarnieckiego) i Piłsudskiego - Tańskiego (Czarnieckiego, Staszica, Warszawska, Broniewskiego, Lotników)

- Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, aby wyeliminować przejazd wytyczonymi objazdami, które moga powodować opóźnienia - wyjaśnia miejski przewoźnik. - Dla linii nr 8 obowiązywać będzie tymczasowy rozkład jazdy. Skierujemy tu autobusy przegubowe

Linia numer 13

Trasa linii nr 13 od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego do ulicy Krzywoustego będzie jeździć ulicami: Bema, Bogusława IV, Staszica, zatrzymując się na wszystkich przystankach zlokalizowanych przy trasie przejazdu. Obowiązywać będzie nowy rozkłąd jazdy. Wszystkie kursy linii 13 w obie strony skierowane zostaną przez aleję Gryfa, ulicę Kościuszki, plac Słoneczny.

Linia numer 24

Linia numer 24 zamiast od ulicy Piłsudskiego kursować będzie od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego do ulicy Metalowej. Zaplanowana zmiana trasy ma zapewnić punktualny dojazd i powró z pracy dla mieszkańców Stargardu, dojeżdżających do Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii.

Linia numer 32

Tymczasowa linia numer 32 od ulicy Struga do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Autobus pojedzie ulicami Czarnieckiego, Bogusława IV, Bema

Linia numer 33

Autobus linii numer 33 od od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego do ulicy Krzywoustego będzie jeździć ulicami: Bema, Bogusława IV, Staszica.

Linia numer 36

Tymczasowa linia numer 32 od ulicy Staszica do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Autobus pojedzie ulicami Bogusława IV, Bema

Linie numer 2, 9, 10, 12

Na tych liniach MPK wprowadzi zmiany w rozkładzie jazdy.

- Rozkłady jazdy uwzględniają wydłużone czasy przejazdów autobusów od ulicy Szczecińskiej do Wyszyńskiego (w obie strony), które pojadą ulicami Barnima i Bema oraz Dworcową, Pierwszej Brygady i Towarową - wyjaśnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie.

Była baza wojskowa, a co jest teraz? Obejrzyj

W Kluczewie, Burzykowie i Słotnicy stacjonowali żołnierze radzieccy

Stargard i radzieccy żołnierze. Baza wojskowa w Kluczewie na...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński