Będzie bezpieczniej na alei Żołnierza w Stargardzie

  Będzie bezpieczniej na alei Żołnierza w Stargardzie

  Grzegorz Drążek

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  Lustro drogowe na skrzyżowaniu alei Żołnierza i alei Żołnierza Bocznej
  1/11
  przejdź do galerii

  Lustro drogowe na skrzyżowaniu alei Żołnierza i alei Żołnierza Bocznej ©Grzegorz Drążek

  Mieszkańcy zwrócili uwagę na niedociągnięcia przy przebudowie alei Żołnierza w Stargardzie. Efekt jest taki, że już wprowadzono nowe rozwiązanie na jednym ze skrzyżowań, a będą jeszcze kolejne.
  Kosztem ponad 6 milionów złotych na alei Żołnierza zrobiono nową nawierzchnię jezdni, chodniki, dodatkowy fragment ścieżki rowerowej, wybudowano rondo, zamontowano oświetlenie, zbudowano miejsca parkingowe. Po naszej publikacji sprzed tygodnia o zakończeniu przebudowy drogi mieszkańcy zwrócili uwagę na niedociągnięcia.

  - A co z miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych na alei Żołnierza - pyta Jarek w komentarzu na portalu stargard.naszemiasto.pl.

  - Włodarze miasta (a tak dużo mówili przed wyborami o niepełnosprawnych) i firma Strabag zapomnieli o niepełnosprawnych? - to komentarz Andrzejosa. - Niebywałe! Natychmiast korekta, przynajmniej powinny być wydzielone 3/4 miejsca na całej długości alei Żołnierza. Jedno z miejsc z pewnością powinno być w okolicy przychodni WOMP oraz przychodni wojskowej.

  - Kto jest odpowiedzialny za to, że na długości całej inwestycji nie ma miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych - pyta mieszkaniec alei Żołnierza.

  - Pani wiceprezydent tak udziela się dla niepełnosprawnych oraz jest byłą dyrektor szkoły dla osób niepełnosprawnych a nie zauważyła że na nowo wyremontowanej ulicy aleja Żołnierza jest brak miejsc postojowych dla niepełnosprawnych - napisał mieszkaniec.

  Takich głosów jest więcej. Co na to wszystko miasto?

  - Na alei Żołnierza będą dostępne trzy miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych - odpowiada Piotr Styczewski z biura prezydenta Stargardu. - Dwa w rejonie przychodni wojskowej oraz jedno w pobliżu bloku przy al. Żołnierza 27.

  Innym problemem jest wyjazd z alei Żołnierza Bocznej na al. Żołnierza. Widoczność zasłaniają auta na nowych miejscach parkingowych obok tego skrzyżowania.

  - Jeżeli chodzi o widoczność przy wjeździe z alei Żołnierza w lewo, to będziemy jeszcze sprawdzać kąty widoczności - wyjaśnia Piotr Styczewski. - Jeśli potwierdzą się problemy z widocznością, to zamontujemy tam lustro, które rozwiąże kłopoty.

  Ta obietnica już została spełniona. Lustro zostało zamontowane i pomaga kierowcom wyjechać w lewo w aleję Żołnierza z alei Żołnierza Bocznej.


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Stargardu

  Wideo ze Stargardu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zagłosuj już dziś!

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów