Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będą szybkie ładowarki dla pierwszych elektrobusów w Szczecinie. Kiedy i ile będą kosztować?

OPRAC.:
Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Mat. prasowe
Szczecin podpisał umowę z firmą EKOENERGETYKA – Polska S.A. na dostawę i montaż trzech stacji ładowania autobusów elektrycznych. Koszt tego zadania to 3 510 445,70 zł brutto. Wykonawca ma czas do grudnia tego roku.

- Cieszę się, że infrastruktura do ładowania autobusów elektrycznych w Szczecinie powiększa się o kolejne stacje. Podpisana dzisiaj umowa jest już drugim takim projektem, realizowanym w Szczecinie przez Ekoenergetykę. Rozwój elektromobilności w polskich miastach jest dla nas szczególnie ważny. Specjalizujemy się w produkcji, instalacji oraz obsłudze serwisowej systemów ładowania autobusów elektrycznych. Nasze produkty dostarczamy do odbiorców na całym świecie. Jesteśmy obecni w 130 miastach w 18 krajach. Wszystkie nasze rozwiązania każdego dnia bezawaryjnie wykonują tysiące cykli ładowania, co pozwala naszym klientom na stopniową wymianę taboru spalinowego na zeroemisyjne pojazdy elektryczne – mówi Maciej Wojeński, Wiceprezes Zarządu Ekoenergetyka Polska S.A.

ZOBACZ TEŻ:

Ładowarki zostaną zainstalowane na ulicach: Kołłątaja, Kolumba i Owocowej. Zamówienie powinno zostać zrealizowane w terminie 6 miesięcy od dnia podpisania umowy - mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.

Zamówienie obejmuje m.in.:

  • dostawę 3 sztuk fabrycznie nowych ładowarek szybkich pantografowych o znamionowej mocy wyjściowej 400kW, wraz z konstrukcją nośną kaptura ładowarki do ładowania baterii trakcyjnych autobusów miejskich niskopodłogowych;
  • dostawę 3 nowych abonenckich stacji transformatorowych;
  • dostawę systemu telemetrycznego;
  • przeszkolenie teoretyczne i praktyczne osób w zakresie obsługi ładowarek i systemu telemetrycznego;
  • wykonanie infrastruktury drogowej i towarzyszącej w miejscu montażu.

Nadzór nad realizacją zadania sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o. o.

Dodajmy, że Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe “Klonowica” będące jednym z miejskich operatorów autobusowych, zamówiło w Ekoenergetyce w lutym tego roku 6 ładowarek, które są instalowane na terenie zajezdni przy ulicy Klonowica. Zgodnie z wytycznymi tego kontraktu zajezdnia będzie dysponowała sześcioma, dwuwyjściowymi stacjami o mocy 120 kW każda. Po ich uruchomieniu z każdej stacji będą mogły korzystać dwa autobusy ładowane mocą 60 kW lub jeden pojazd zasilany 120 kW.

Tak prezentuje się 18-metrowy solaris urbino electric

Autobusy elektryczne czy stacje ładowania? Co dojedzie do Sz...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński